Smegma si miros f urat la decanotarea penisului !!!

18-10-2011
cosminleu
Nu este medic/terapeut
cosminleu
Am o problema din cauza neprotejarii in actele sexuale... la decanotarea penisului apare smegma cu miros ff urat, si mai am si niste negi micuti de cativa ani si nu iam bagat in seama.din ce stiu sar putea sa fie vorba despre o infectie cu o ciuperca nu stiu numele sau candidoza ?? dak ma puteti ajuta cu un sfat sau cu vreo prescriptie medicala. va multumesc
3 comentarii
0
18-10-2011, ora 20:50
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Poate fi infectie cu Hpv, acei negi micuti, asa ca neaparat trebuie sa mergi la dermato-venerologie, sa te vada si sa-ti dea tratament.. nu mai intretine relatii sexuale, pana nu stii ce ai, pt ca poti da si la alte persoane, ceea ce nu-i de dorit..in legatura cu actele sexuale neprotejate, poti lua boli mult mai grave decat o banala ciuperca, asa ca ar fii bine sa faci toate analizele la BTs-uri, sau macar la cele grave..
0
19-10-2011, ora 16:14
cosminleu
Nu este medic/terapeut
cosminleu
multumesc, pot sa merg la orice dermatolog sa intreb sau unde trebuie sa merg mai exact pentru niste analize de genul asta ?
0
19-10-2011, ora 18:58
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Mergi la dermatovenerologie, oriunde nu conteaza, sau poti merge la medicul de familie sa-ti dea trimitere..medicul va decide daca trebuie sa faci si analize amanuntite..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.