Slabesc pe zi ce trece...

08-09-2011
RobertRobertRobert
Nu este medic/terapeut
RobertRobertRobert
Am si eu o problema slabesc pe zi ce trece... Ca sa incep am facut un pariu cu un prieten ca slabesc 10 kg in 2 luni. In prima luna am folosit niste pastile de slabit, si am alergat foarte des si am slabit aproximativ 4 kg cu (mancam numai rosi cu branza si supa din cand in cand). In a 2 a luna slabesc pe zi ce trece, nu inteleg de ce, nu mai folosesc pastilele si nici nu mai alerg atata. Sa fie metabolismul sau am vreo boala? (am citit pe net sintomele gen hiv sau probleme cu inima..). Poate ma ajuta cineva cu un raspuns.
2 comentarii
0
08-09-2011, ora 19:38
bulinake
Nu este medic/terapeut
bulinake
Salut !

Sistemul tau imunitar s-a dereglat.Eu iti recomand sa faci niste analize si sa mergi la farmacie sa iei suplimente alimentare (vitamine, calciu, magneziu, etc).Stabileste-ti un program pentru masa...3 mese/zi, un regim echilibrat..cati ani ai ? p.s: renunta la pastilele de slabit si stai linistit nu ai absolut nimic :P
0
28-09-2011, ora 09:36
Demetra Cucueanu
Identitate neconfirmată
Demetra Cucueanu
Faptul ca faci sport iti creste masa musculara, ceea ce nu te face sa slabesti, ar da jos din tesutul gras, dar odata ce ai hotarat ca nu mai ai nevoie sa slabesti, inseamna ca nu ai asa ceva
Cate kilograme, ce inaltime si ce varsta ai?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.