Situatie critica !

03-01-2011
Tudor M
Nu este medic/terapeut
Tudor M
Mi-a fost operata sotia la Sp, Jud, Ploiesti de piatra la fiere...Dupa doua interventii chirurgicale esuate(una laparoscopica, cea de a2a chirurgicala in interval de 2 zile), am transferat-o la Floreasca, unde am constatat mai multe probleme, cum ar fii:
-lipsa de profesionalism ptr.Ploiesti
-canalul coledoc ciupit pe o portiune 4 de mm
-contactarea mai multor virusi, din care cel mai dificil accinetobacter baumanii(sper sa fie corect scris).
Rugamintea mea este, sa-mi spune-ti, contactarea acestui virus-bacil, este o problema simpla sau dificila ?
Multumesc personalului spitalului Floreasca si Institutului Matei Bals !
1 comentarii
0
04-01-2011, ora 21:51
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Acinetobacter nu este un virus ci un coc aerob gram negativ ce apare frecvent la pacientii spitalizati.Contactarea acestuia depinde de mai multi factori de risc care tin si de spital, dar si de pacient. Probabil personalul de la Institutl Matei Bals deja monitorizeaza situatia de la sectia de chirurgie a spitalului din Ploiesti.Sunt convinsa ca la Bucuresti, cu terapia medicamentoasa adecvata, va scapa de aceasta infectie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul