Sinuzita sau nu?

31-12-2009
Rusu A.
Nu este medic/terapeut
Rusu A.
Buna Ziua.Acum 2 saptamani am fost intrenata in spital.Mi s-a spus ca am avut o reactie sinuizala, dar si o rino-faringita, in acelasi timp aveam si o viroza respiratorie.Dupa ce am iesit din spital durerile de cap au continuat, si de ureche.Acum 2 zile m-au luat din nou durerile de cap in zona tamplelor, a cefei si sub urechi(uneori am si urechile infundate, mentionez ca am avut otita externa la urechea stanga acum 3 ani), am nasul infundat si ma dor narile cand suflu nasul.Problema e ca atunci cand am durerile de cap am si o ameteala usoara si o stare de somnolenta, iar vederea imi este cam afectata dupa iesirea din spital.As dori sa stiu daca e vorba de sinuzita sau din cauza durerilor de cap si a ametelilor sa ma gandesc la ceva mai grav la cap si sa fac o radiografie la cap?
1 comentarii
0
02-01-2010, ora 11:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa inteleg ca ati stat in spital si NU ati facut o radiografie SAF ?????????????
DA. trebue sa faceti o radiografie SAF.. pentru a afla ce fel de reactied sinusalaeste( e cam vaga aprecierea asta).
dar simptomele care le descrieti.. sunt mai mult caracteristice unei viroze.. cu tensiune arteriala scazuta.. care poate duce la ameteli si vedere scazuta.
luativa tensiunea arteriala !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.