Sinuzita operata

13-03-2009
Sandor Zsolt
Nu este medic/terapeut
Sandor Zsolt
Dl. doctor intr-un subiect anterior v-am intrebat de dureri postoperatorii. Va multumesc ptr. raspuns dar tot nu sint linistit si v-as da mai multe detalii, poate ma puteti ajuta. inainte de operatie a-m avut sinus max st.. inflamat cu probleme si acum cinci ani dar a trecut si sinus max dr. cu mucoasa ingrosata, unde a-m avut secretii purulente urit mirositoare ( examen endoscopic si tomograf) Acum dupa apr. doua luni de la operatie in fiecare noapte mi-se infunda nara st. si secreta lichid visocos albicios si tranparent. cel dr nu. La un nou control endoscopic m-au intrebat daca sint alergic la ceva. Nu simt nici o diferenta daca sint in laboratorul de tehnica dentara sau in casa. numai la frig.
Antibiograma mi-a iesit negativa si mi-au dat broncho Vaxona ptr. imunitate.Atunci ce si de ce secreta un sinus iar durerile sint de tip reumatic si vin in valuri. Apar sau dispar repede si i-mi cuprind zona obraji, cap si sint suportabile dar deranjante. A-m fost operat de doua ori cu deviatie de sept si si acum ventilez putin mai bine pe nara dr. La dintii m-au consultat mai multi medici si sint ok..NU stiu care este baza reala a problemei si asta ma ingrijoreaza rau iar in noi operatii nu m-as avintura fara baza intemeiata ca mi-a ajuns. Va multumesc ptr. intelegere.
1 comentarii
0
13-03-2009, ora 18:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
DA. m.ati intrebat.. si eu am recomandat sa faceti ceva analize si un consult la Baleologie.. pentru a exclude o problema la coloana cervicala !
Ati facut?
Cat priveste secretiile si durerile locale. vorbesc despre o vindecare incompleta a mucoasei din sinusul maxilar!
O sa va ajute mult..un aparat de aerosoli.. cu care sa faceti zilnic aerosoli cu ACC.!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.