Sinuzita maxilara stanga

23-06-2011
Draude
Nu este medic/terapeut
Draude
Buna ziua!
In anul 2006 am fost diagnosticat cu sinuzita maxilara stanga, domnul doctor mi-a zis ca trebuie operatie pentru ca infectia deja atinsese osul intraocular sau ceva de genul asta, am facut tratament cu antibiotic inainte de operatie, apoi operatia la un cabinet particular, dupa operatie am avut o mesa in interiorul narii stanga pe care am tinut-o 2-3 zile daca imi aduc bine aminte, dupa scoaterea acesteia am mai urmat cateva zile de tratament si anume un fel de aspiratie a sinusurilor si un spray nazal.Toate bune si sanatoase vreo cateva luni...cam 6 luni..dupa care au reaparut simptomele de ingreunare a respiratiei ( nara stanga mai tot timpul infundata ), stare de oboseala, ameteala, dar fara infectie. Mentionez ca nu am mai fost la nici un control de atunci ( recunosc, foarte rau din partea mea ), starile de ameteala, dureri locale, apar dupa ce fac sport, iarna, sau daca stau intr-un mediu cu aer conditionat si expectorez un puroi gelatinos verzui care cateodata imi atinge si infecteaza gatul de nu pot sa inghit cateva zile bune.Mentionez ca iarna cand mai fac infectie in gat luam Ospen 1500 si abia imi trecea dupa 5 zile de tratament. Crede-ti ca ar fi nevoie de inca o operatie de sinuzita si faptul ca atatia ani nu am fost la control ar fi putut sinuzita sa imi afecteze mai tare osul intraocular sau poate ceva mai grav? As vrea sa spun ca nu sunt un fan prea mare al acelor si seringilor, spitalelor si tot ce tine de mediul spitalicesc...dar daca e vorba de sanatatea mea o sa fac ce mi se cere :D
1 comentarii
0
23-06-2011, ora 14:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie refacuta o radiofgrafie SAF si un consult ORL.. ideal la medicul care va operat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.