Sinuzita cronica maxilara si etmoidala

25-08-2015
matrix69
Nu este medic/terapeut
matrix69
Buna seara, povestea mea incepe asa, in luna ianuarie am avut niste probleme pe partea dreapta sus cu un dinte care ma durea foarte tare, si nici cu pastile numai trecea durerea, am fost la dentist mi-a scos nervul si mi-a pus plomba. In timpul acesta tot aveam dureri de cap, am fost am facut un CT pe care a iesit deviatie de sept + chist sinus maxilar dreapta retentional 21mm. In luna iunie m-am operat de deviatie de sept si cica mi-ar fi scos si acel chist, doar ca durerile de cap le am inca, am facut un RMN pe care a iesit: - sinuzita cronica maxilara si etmoidala drepte si mucocel al sinusului maxilar dreapta. Cand mi sa facut operatie, a fost cu anestezie locala, cand a inceput sa imi umble in partea dreapta in sinus a inceput sa ma doara acel dinte foarte tare si cand imi umbla in nas pentru deviatie, doar pe partea dreapta. Va rog astept un raspuns durerile de cap sunt insuportabile, am inceput sa vad si niste punctulete negre pe care nu le vedeam pana acuma. Din cate am vazut pe net acea etmoidala este chiar langa ochi pe partea dreapta.
2 comentarii
0
04-09-2015, ora 20:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sjnt 2 greseli elimentare
1 stomatologul NU avea dreptul sa plombeze acel dinte fara sa faca rezectie apicla si sa ecluda osteita.. procesul de necroze din os
2 medicul ORL.. trebuea sa cheme si un medic Maxilo-facial pentr interventia pe sinus
acum pasul corect este
INternare in clinica de maxilo-facial.. unde trebuei scos acel dinte si reoperat sinusul maxilar
0
08-09-2015, ora 22:52
matrix69
Nu este medic/terapeut
matrix69
Mam operat din nou, si acuma mi-a zis ca miar fi scos puroiul, si chistul acela, am fost si la control si mia bagat camera prin nas.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •