Sinuzita -operata

17-09-2012
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Vad pe-aici multe intrebari despre subiect si stiu cum eram eu inainte...Lesinata de frica
Vreau sa fac cateva completari - pe langa toate sfaturile (f utile de altfel ) pe care vi le da dl doctor Flueraru
Din cate stiu, putine cazuri ajung la operatie. Deci nu merita sa va impacientati. dar daca nu sunteti singur de diagnostic, consultati si alt medic. Nu va e totuna ca dati 3X50 Ron sa zicem si aveti parerea a trei medici..sau ca va cumparati medicamente aiurea de 15o ron (prescrise de un medic de familie sau un medic care banuieste c-aveti sinuzita)?
Ideea e: asigurati-va ca un medic bun va pune diagnosticul corect si apoi faceti tratamentul

Am fost operata la maxilo faciala in Cluj din cauza unei sinuzite odontogene cauzata de un corp strain. In cazul meu nu mergea NICI un alt fel de tratament. Am facut radiografia sinusurilor si CT -aveam toate simptomele sinuzitei maxilare odontogene

Starea mea actuala: nas liber, nicio durere, nu folosesc nici un fel de medicamente si nici un spray, nu am ce sa curat pentru ca totul e curat. Nu am nasul 'uscat' si nu m-am dus de 10 ori la control (post-op 5 zile am fost monitorizata, s-au scos mesele si asta a fost tot)

Intrebari?
2 comentarii
0
18-09-2012, ora 15:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Doar multumiri.
Corecta interventia si corec comentariu !!!!!!
0
18-09-2012, ora 16:41
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Multumesc si eu pentru indicatiile date inainte :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.