Sinuzita!

23-02-2013
catalin1994
Nu este medic/terapeut
catalin1994
Buna ziua ! in urma unei radiografii am fost diagnosticat cu deviatie de sept maxilar drept si sinuzita ! Am ajuns la doctor deoarece nu mai pot respira normal aproape deloc. Nasul mi se desfunda foarte putin numai atunci cand este frig. La cald, se infunda aproape in totalitate, mai ales nara dreapta(cea cu deviatia de sept), doctorul orl mi-a recomandat operatia, dar nu as vrea deocamdata operatie. Noaptea cand dorm pe partea stanga mi se desfunda nara dreapta si invers. Exista vreun tratament in urma caruia ma pot simti mai bine? Nu as vrea sa ma operez de deviatie ! Va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa mai fac. Am 18 ani si cam de 1 an jumatate am aceasta problema ! Nu mai rezist. Orice sfat este bine venit. Va multumesc si sanantate tuturor ! Am uitat si tin sa precizez ca atunci cand suflu nasul imi curge un lichid transparent si apos apoi se infunda nasul mai tare !
2 comentarii
0
23-02-2013, ora 16:46
DrW
Identitate neconfirmată
DrW
Buna ziua!

Exista posibilitatea de a face instilatii nazale cu ser, completata de antibioterapie, dar aceasta este o solutie mai curand temporara, in asteptarea operatiei, pentru ca din pacate aceast problema are o rezolvare in primul rand chirurgicala.

Cu stima.
0
23-02-2013, ora 16:47
catalin1994
Nu este medic/terapeut
catalin1994
Multumesc foarte mult de raspuns :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •