Sinuzita???

04-10-2012
adelitza
Nu este medic/terapeut
adelitza
Buna ziua!

As avea o intrebare:

Acum 3 saptamani am inceput sa simt un miros oribil in nas si un gust foarte rau in gat.
Am fost la orl, si m-i sa dat un tratament de 5 pentru sinuzita, cu augmentin, sinupret si paracetamol.
In aceste zile scurgeri nazale nu am avut, de dimineata doar cand imi suflam nasul aveam scurgere verzui-galbuie care mirosea oribil!!!
Dupa tratament a disparut 'mirosul' cateva zile, acum in schimb a revenit din nou.
Vroiam sa stiu daca exista vre-un remediu naturist care sa ma ajute sa elimin aceste 'secretii nazale' urat mirositoare, deoarece tratament nou cu antibiotice nu as vrea sa fac deoarece sunt insarcinata in 16 saptamani.
Va rog sa ma sfatuiti ce as putea face.

Va multumesc anticipat!!
1 comentarii
0
05-10-2012, ora 08:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
oooo.. se cam coimplica lucrurile daca esti insarcinata
in mod normal trebuie cautata sursa infectiei
acest gen de sinuzite purulente au ca cauza radacina unui dinte de sus de sub sinus
pasii corecti sunt initi al rezolvarea problemei dentare la stomatoog sau maxilo-facial
apoi tratamentul sinuzitei..dar foarte des se ajunge si la interventii chirurgicale pe sinus ( mai gasesti pe forum descrieri)
asa ca acum nu pot sa.ti dau sfaturi pana nu am confirmarea ca e problema dentara sau nu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.