Sinusuri

19-06-2012
onutza123
Nu este medic/terapeut
onutza123
Buna ziua. Ma numesc Oana si am 29 de ani. Problema mea a inceput acum 3 ani cand m-am mutat in Golful Arab si a debutat cu o durere suparatoare in gat care trecea si aparea la diferite intervale de timp, am cosnultat un medic care mi-a facut o radiografie si mi s-a spus la acea data ca nu este vorba decat de o alergie cel mai probabil la praf. Acum o luna am acuzat din nou nelipsitele dureri in gat, dar de aceasta data insotite si de dureri la nivelul nasului si la nivelul fruntii, deasemena in urchea dreapta si presiune. Neputand respira in partea dreapta. Am fost din nou la medic unde mi sa facut o noua radiografie si sau obervat urmatoarele: Total opacification of the right maxillary antrum, left maxillary polyp-retension cyst. Impression: Right maxillary sinusitis( for CT scan), Left maxillary retension cyst-polyp. Mi s-a administrat timp de 7 zile un antibiotic destul de puternic precum, un spray nazal descongistionant si antinflamatoare pentru durere iar dupa terminarea tratmentului, desi in timpul acestuia mi se ameliorase cat de cat am inceput sa am din nou aceleasi sintome prezentate mai sus..Am revenit din nou la o noua consultatie, unde m-i sa spus, (tin sa precizez fara o noua radiogarfie, doar un consult ) ca infectia sinusurior a trecut desi eu ma simt tot cam la fel. Ce pot sa fac? Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul