Singerare dupa 9 zile?

30-03-2015
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
Buna, cu o zi inainte de CM iubitul si-a miscat penisul pe vulva, nu a ejaculat dar era numai lichid. La o saptamina am luat Escapelle dupa ce partenerul a bagat degetul murdar de lichid seminal putin in vagin, sunt virgina. Asta a avut loc exact dupa terminarea ciclului (16 martie ). Mi-a aparut o singerare inchisa la culoare, lipicioasa dupa 8-9 zile de la administrarea pastilei adica pe 24 martie, ciclul normal ar trebui sa vina pe 6-7 aprilie. Sunt insarcinata?

vreau sa mai zic, , ca aceasta singerare vine parca in cheaguri viscoase. E un efect al pastilei de Escapelle?
Pe 6-7 aprilie va veni ciclul normal? sau asta era de fapt?
25 comentarii
0
31-03-2015, ora 18:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Alina 213

Nu sunteti insarcinata si nici nu ati fost.

Stau pe ganduri daca va iubeste cu adevarat prietenul dv. din moment ce:

a. v-a lasat sa luati o pastila care va poate deregla hormonal (deja sunt semne)
b. ati hotarat impreuna ca daca s-ar fi format un viitor copil, sa il omorati.

Mie mi se par ciudate relatiile intre tinerii care decid asa ceva fara cea mai mica nepasare fatza de acea mica fiinta.

Daca vreti sa continuati in aceeasi maniera cu pastilele astea abortive,

1. va rog sa cititi cu atentie marturiile fetelor care au luat anticonceptionale, tinand cont ca pilula de a doua zi e de 1000 de ori mai puternica decat anticonceptionalele

http://forum.romedic.ro/prod/Marturii_despre_anticonceptionale_083575.html

2. si sa vizionati acest film pentru cei care vor sa isi inceapa viata sexuala, filmat in unul din liceele americane
-*

Tu macar nu ai fost vreo clipa insarcinata dar eu sunt foarte deceptionata de tinerii care iau pilula de a doua zi sau anticonceptionale care provoaca avort hormonal, fara sa se gandeasca o clipa ca acei copii au si ei um suflet.

(*modificat de admin)
0
31-03-2015, ora 18:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
"Pe 6-7 aprilie va veni ciclul normal? sau asta era de fapt?"

Cum sa fie asta ciclu normal ? Asta e sangerare provocata de pastila aceea deosebit de nociva.

Depinde cat de mult te-a dereglat ca sa iti vina menstruatia. Nimeni nu poate stii cand vine.
0
04-04-2015, ora 21:19
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
Am privit filmuletul, multumesc. Aceasta singerare a durat cam 9 zile, sinii imi erau putin mai tari. Acum totusi mai am uneori intepaturi prin burta, sinii mi s-au inmuiat, poate fi ceva de la prima data cind am facut, inainte de CM?
0
05-04-2015, ora 20:37
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
@clara_p.. intepaturile mai apar, , si parca din nou apare cite o picatura-doua de singe, , pe zi
0
08-04-2015, ora 12:20
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pastilele astea pot provoca sangerari. Pt intepaturi e bine sa mergeti la un control ginecologic mai amanuntit.
0
12-04-2015, ora 22:38
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
@clara_p, , eu din nou. Imi intirzie CM. nu stiu cam cind ar fi trebuit sa vina, caci vine cind la 23, cind la 26. Dar poate fi o sarcina de la primul "joc", , ? caci inainte ejaculase, a sters tot, a acoperit penisul cu pielea lui, si apoipeste vreo 20 min. la miscat pe vulva. E posibil sa fi intrat spermatozoizi in vagin? (sunt virgina)
0
13-04-2015, ora 12:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu se fac copii prin Petting. Nu sunteti insarcinata.
Se pot lua doar bts (virusul HPV care are peste 100 de tulpini, unele pot da cancer, unele pot da negi genitali, virusul herpetic, etc).

Din aceasta cauza vi se explica f clar in film ca nu trebuie sa aveti contact genital de nici un tip. Nici cu mana. Cineva care va iubeste cu adevarat va respecta pina la casatorie. Femeile isi doresc de obicei relatii sigure, monogame. Asa se testeaza baiatul inainte de casatorie. Urmariti cat de mult va sustine. Care e relatia cu parintii. Cat de mult e alaturi de dv. Aveti o multitudine de alte lucruri de care va puteti bucura impreuna.

Trebuie sa aveti minim 11 cicluri menstruale pe an.
0
14-04-2015, ora 21:34
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
@clara_p, , e cazul sa fac un test de sarcina? observ schimbari ale mameloanelor, parca sunt umflate, retrase putin si pielea din jur e putin uscata
0
15-04-2015, ora 13:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu e cazul. Dar fiti cuminti de acum incolo.
0
19-04-2015, ora 18:13
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
sigur, CM continua sa-mi intizrie, e normal? Nu stiu cind ar fi trebuit sa vina, caci luna trecuta a fost la interval de 23 zile, alte dati la interval de 25 -26 zile, dar totusi cred ca a intirziat cam aproximativ 2 sapt, normal fiind 1. Ar putea fi problema ca acea singerare a sfirsit aproape de inceperea CM, , cam cu vreo 4-5 zile?
0
19-04-2015, ora 22:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Problema e dereglarea hormonala data de Escapelle.
Daca sunteti cuminti in afara casatoriei, nu veti avea parte de asemenea dushuri reci.
La 6 luni dupa prima oara ce ai facut petting, sa iti faci Testul Papanicolau in fiecare an.

Virusul HPV care nu are aparent simptome se ia doar prin petting.

Viata sexuala nu e asa de lipsita de pericole cum vi se prezinta la prima vedere.
Cititi numai pe prima pagina cati baieti au contactat deja bts si nu au ajuns inca la doctor. Zilnic apar cazuri noi.

Acum asteapta linistita sa vina menstruatia ca nu ai ce sa faci. Daca mai ai prospectul de la Escapelle, citeste-l la efectele secundare.

Stai calma si mergi inainte. Va veni si menstruatia.
0
28-04-2015, ora 18:54
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
E ceva real ca sa imi intirzie si pina acum CM? atit de mult mi-a dereglat pastila menstruatia? parca am uneori semne ce vin inainte de ea, dar totusi nu vine
0
28-04-2015, ora 20:26
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil si cateva luni.

Cititi topicul cu Marturii despre anticonceptionale.
0
05-05-2015, ora 18:49
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
am facut un test de sarcina cit de cit bun, si a iesit negativ, dar totusi e o luna si nu mi-a venit CM.. :((( ce se intimpla? am scurgeri albicioase des
0
05-05-2015, ora 19:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De unde rezulta ca nu sunteti insarcinata. : )

1. De cate zile au aparut scurgerile albicioase ?

2. Albicios inseamna ca iaurtul sau scurgeri gelationoase transparente ? Puneti o zi un chilot negru si observati ce ramane pe el.

3. Va confruntati cu mancarimi, arsuri, roseata a pielii locco, usturimi ?
0
06-05-2015, ora 20:04
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
aceste scurgeri vin practic zilnic, da! sunt gelatinoase, uneori albe, dar in general transparente. Nu prea am nici unul din acele probleme mentionate de d-stra, adica mancarimi si restul.
0
06-05-2015, ora 21:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca sunt transparente sunt perfect normale.
0
07-05-2015, ora 17:10
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
au aparut cam de 2 saptamini. Ele ce semnifica in general?
0
07-05-2015, ora 19:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E o scurgere cu rol in lubrifierea vaginului.
Nu cred ca nu ati mai vazut-o niciodata.
0
07-05-2015, ora 20:11
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
pai da dar ma ingrijoreaza faptul ca ziua de dinaintea CM.. pe vulva mea a ajuns lichid prespermatic, care probabil a strins spermatozoizi de la ejacularea recenta. Este o problema asta, chiar daca a doua zi mi-a venit CM si am citit ca spermatozoizii nu se dezvolta in timpul menstruatiei?
0
09-05-2015, ora 14:46
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
acele mincarimi ce ar semnifica? am impresia ca apar uneori ( adica doar azi dimineata erau putin), dar numai ele
0
09-05-2015, ora 15:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Nu puteti sa ramaneti insarcinata prin petting.

2. Mancarimi: posibil candida sau alta ciuperca. Faceti test cecretie la ginecolog. Tratament pt ce iese la ambii parteneri.
0
09-05-2015, ora 19:25
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
zilele astea ar fi trebuit sa imi vina si cea de-a doua menstra, , daca era totul bine si nu apareau dereglari de hormoni. :(((( ce poate fi asa de grav incit sa imi intirzie atit de mult? Daca merg la ginecolog si nu ii zic sigur ce s-a intimplat dar doar ca doresc sa fac vreun test, ce test ar putea depista sarcina?

am facut un test de sarcina de calitate buna cu o saptamina in urma, si a iesit negativ. Asta ar fi un test cam dupa 5 -6 saptamini de la incident
0
10-05-2015, ora 11:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. NU sunteti insarcinata.

2. V-a dereglat hormonal Escapelle. Se stie foarte clar ca aceste pastile au un continut foarte mare de hormoni.

3.

Ceai pt reglare hormonala indicat de bioterapeut

Galbenele, Coada soricelului, Coada calului - se amesteca in parti egale.
Infuzie 3 cani/zi 3 saptamani pauza 3 saptamani se repeta inca 3 saptamani.

O lingurita amestec de plante la cana cu apa de 250 ml, infuzate 10 minute.
0
12-06-2015, ora 11:47
rotarmaria
Nu este medic/terapeut
rotarmaria
Buna ziua doamna. V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu o informatie. Pe data de 24, luna trecuta, in perioada fertila, eu si iubitul meu ne-am manipulat organele sexuale. Eu eram cu chilotii pe mine, dar el mi tinea putin dapartati, eram in picioare. la un moment dat, el a ejaculat, si o picatura de sperma a sarit pe mine, undeva in zona clitorisului. Am mers apoi si m-am spalat cu sapun. Ieri mi-a venit ciclu. Cu vreo 10 zile inainte am avut dureri de sani, imi erau inflamati. Lucrul care ma ingrijoreaza e ca imi vine mai putin cantitativ. Nu e maro sau roz, are o culoare normala, vine cu mici cheaguri (ca de obicei), dar e mult mai putin. Nu am avut nici un simptom de sarcina. In perioada asta am fost si foarte stresata si paranoica, si inca sunt. Credeti ca pot sa am motive de ingrijorare?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul