Sindrom de tuncel carpal gr4 6

07-01-2014
mirela47
Nu este medic/terapeut
mirela47
Neuropatie focala de n median cu bloc parial de conducere motor si senzitiv
-viteza de conducere in tunelu carpa; redusa bilateral
-diferenta de latenta mai mare de 0.5ms la stimulare meian si ulnar la pumn si culegere Palm 2(roman)
-absenta raspunsului senzitiv, SNAP, la stimularea n median pumn si culegere index
Sindrom de tunel carpal gr4/6
rezultat radiografie de coloana cervicala
-rectitudine segmentara C1-C3
osteofite ant si post la C5-C6
-ingustarea sp.i.v.de la C3-C6.mai evident C5-C6
In urma acestor investigati am primit acest diagnostic, am mai mereu 2 degete amortite pe partea interioara si amortesc degetele imediat ce car ceva cu ele mai ales si cand muncesc manile ca tot omu.Va rog un tratament naturist mai ales.
Va multumesc
1 comentarii
0
07-01-2014, ora 23:52
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ma bucur ca va puneti problema unui tratament naturist, dar as vrea sa intelegeti ca situatia in care va gasiti este una foarte serioasa. Principala problema cred ca va vine de la coloana cervicala. Eu consider ca ar mai fi nevoie si de un RMN de coloana cervicala, deoarece informatiile pe care le aduce radiografie cred ca sunt insuficiente. Dupa ce am avea si rezultatul la RMN am intelege mult mai exact care este tratamentul care vi se potriveste. Oricum, daca se va pune problema de tratament naturist, acesta va trebui sa fie sub forma de infiltratii, deoarece cred ca ceea ce ati putea lua pe gura, deci per os, nu cred ca ar mai da rezultate in cazul dumneavoastra. Ar fi nevoie de un tratament mult mai puternic si acesta este cel cu infiltratiile locale. Si asta va spun cu toata experienta pe care o am in tratamentele pe coloana vertebrala. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima si respect
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.