Simptome sarcina

06-09-2011
adelina14
Nu este medic/terapeut
adelina14
Buna ziua! Pe data de 27 am avut un contact care teoretic ar trebui sa fi fost protejat adica a ejaculat in exterior, iar prietenul meu ma asigura de asta. Am simtit ceva dureri, iar seara cand am mers la toaleta mi s-a intamplat sa imi curga sange. Nu a fost prima data, deoarece am mai patit asa dupa contact. Dupa calculele mele in ziua repectiva a avut loc si ovulatia si de aceea am crezut ca mi-a curs din cauza asta. Pe data de 1 insa, la 6 zile dupa, seara la toaleta mi-a curs din nou sange ceea ce m-a ingrojorat ca ar putea fi sangerarea de nidatie. Urmatoarea zi au inceput sa ma doara si sanii, lucru normal deoarece pe 10-11 ar trebui sa ma imbolnavesc(luna trecuta m-am imbolnavit pe 13), iar durerea de sani o am lunar. Mi-am facut 2 teste, unul pe data de 2 si altul astazi, amandoua iesind negative. Mi-e frica totusi de o sarcina si sa nu confund simptomele ei cu cele premenstruale. De asemenea simt si o usoara stare de oboseala, care tot asa poate fi un simptom sau poate fi de la stres. Astept o parere, orice. Va multumesc !
2 comentarii
0
06-09-2011, ora 20:21
asis
Nu este medic/terapeut
asis
n-ai de ce sa te ingrijorezi atunci;) nu esti insarcinata...sigur nu
0
06-09-2011, ora 23:54
adelina14
Nu este medic/terapeut
adelina14
Sper din suflet asa sa fie...:) Multumesc pentru raspuns !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.