Simptome premenopauza. Febra! | Forumul Medical ROmedic

Simptome premenopauza. Febra!

16-07-2008
adrienusa
Nu este medic/terapeut
adrienusa
Am 44 ani si sunt la premenopauza, am facut teste hormonale, nu mai am ciclu din luna februarie. Ma confrunt cu simptomele clasice, asa suparatoare cum sunt, incerc sa ma acomodez...Problema este ca am niste simptome ciudate aproape in ficare luna, cam in aceeasi perioada, asemanatoare cu sindromul pre-menstrual: dureri de muschi si oase(mai ales la spate), oboseala foarte mare, apatie, somnolenta, dar ce ma intriga cel mai mult este faptul ca fac si un pic de temperatura - 38grade, care a doua zi dipare fara tratament. M-am uitat pe niste insemnari din anii trecuti si am vazut ca am mai avut asemnea simptome in preajma ciclului, dar acum sunt aproape la menopauza...Oare organismul incearca sa se adapteze si furtunile hormonale isi fac inca de cap ca in perioada cind aveam menstra? As dori sa stiu daca mai exista persoane care s-au confruntat cu asemenea simptome, ma intereseaza aspectul de senzatie ca ai gripa timp de o zi -doua ( fara sa ai simptome respiratorii, febra???). Daca se poate as dori si un raspuns avizat!
4 comentarii
0
06-01-2022, ora 19:10
gabri_ioana
Nu este medic/terapeut
gabri_ioana
Buna seara, am citit problema dvs și am și eu exact aceleași simptome supărătoare, mai ales febră
As dori sa mi spuneți dacă după atâția ani ați reușit să rezolvați problema și cum?
Vă mulțumesc!
0
27-01-2022, ora 20:35
asaveicristina
Nu este medic/terapeut
asaveicristina
Va pot recomanda niște pastilute cu extract de trifoi rosu, pe care le folosește și mama mea, special pentru perioada de menopauza. Dacă doriți mai multe informații, lasăti aici mesaj sau in privat.
0
04-02-2022, ora 12:08
gabri_ioana
Nu este medic/terapeut
gabri_ioana
Buna ziua, vă mulțumesc pentru răspuns, voi incerca acele pastile...oare cat timp ar trebui sa le iau?
0
09-02-2022, ora 14:57
asaveicristina
Nu este medic/terapeut
asaveicristina
Dacă doriți, puteți sa îmi scrieți pe whatsapp la +447435193464 si va dau mai multe detalii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • S-a descoperit locul de formare al febrei în organism
  • S-a descoperit mecanismul prin care febra la începutul sarcinii poate produce defecte cardiace È™i fizionomice la copil
  • Cercetătorii au propus primul ghid pentru tratarea depresiei perimenopauzale
  • Cum să te pregateÈ™ti pentru menopauză
  • Ce înseamnă febră mare È™i cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Febră È™i transpiraÅ£ii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  •