Simptome multiple, diagnostic multiplu

15-01-2010
shadow05boy
Nu este medic/terapeut
shadow05boy
Cu aprox doua saptamani in urma am inceput sa am dureri in zona abdomenului stanga, jos. Dupa o vizita la medicul de familie, analize (sange, urina - leucocite crescute, TGP crescut, colesterol crescut si densitate urina marita, restul -OK), ecografie abdominala totala (rinichi, splina, pancreas, vezica - OK, ficat - marit), analize suplimentare ptr ficat (ptr hepatita B, C - negativ, GGT - negativ, TGP - crescut, TGO - OK), a venit si diagnosticul: infectie urinara. Toata treaba cu analizele a durat cam o saptamana, in perioada aceasta au aparut usturimi, dar nu la urinare ci in restul timpului (in special dupa urinare) si urinare deasa (ziua). Am primit de la medicul de familie reteta ptr Cuminol (ciprofloxacina), dupa prima zi de tratament disparusera durerile si usturimea (am continuat tratamentul), doua zile a fost OK, dupa aceea au reinceput durerile, usturimea + dureri si in partea dreapta a abdomenului sau pe mijloc (alternativ sau odata), dureri in partea dreapta a pieptului, dureri testiculare, lipsa erectiei si bonus dureri de cap, stomac si dinti - pe care medicul de familie le-a pus pe seama antibioticului. Dupa aproximativ o saptamana de la inceperea tratamentului am fost la un medic urolog, care mi-a spus ca infectie urinara cu analize de urina bune nu prea se poate, asa ca crede ca am uretrita si mi-a prescris Doxiciclina, Uricol si Selezin ACE, cu recomandarea sa intrerup tratamentul cu Cuminol. Dupa inca o vizita la medicul de familie am intrerupt Cuminolul si am inceput tratamentul recomandat de medicul urolog, tratament pe care il urmez, cu mentinerea simptomelor descrise mai sus. Si acum intrebarea magica: a avut cineva simptome asemanatoare? daca da, ce a avut?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.