Simptome diverse care recidiveaza, AJUTOR!!!

18-01-2012
Cristian Munteanu
Nu este medic/terapeut
Cristian Munteanu
Cu 3 luni in urma am avut simptome de dureri de cap, furnicaturi pe partea stanga a corpului si stare generala de oboseala, am facut R.M.N la cap si nu a fost evidentiata nici o problema, imi trecusera toate simptomele.dar acum mi-au aparut din nou, ma simt slabit, am dureri de cap frecvente(cu furnicaturi pe membrele din partea stanga), imi sangereaza si gingiile, citeodata am si mici urme de sange in nas.ma deranjeaza mult si luminile, vad formatiuni din puncte mici cind privesc spre ceva alba(perete.monitor.etc), imi transpira palmele des.AM citit unele articole despre leucemie si am inceput sa am senzatia ca as avea febra, sunt obsedat sa controlez daca sunt umflati ganglionii limfatici si deja mi se pare ca m-ar durea splina.sunt din nou stresat din aceste motive :( am nevoie de parerile D-voastra
1 comentarii
0
19-01-2012, ora 15:09
Andidarie
Nu este medic/terapeut
Andidarie
Un punct de vedere.
In primul rind ar trebui exclus o stare hipotensiva, care ar putea genera aceste stari patologice.
Cu cuvinte simple ar trebui masurata tensiunea arteriala in momentul in care apar durerile de cap sau o metoda mai simpla, in momentul cind apar durerie de cap sa bei o cana de cafea [daca mecanismul producerii durerior de cap are la baza scaderea tensiunii arteriale, durerile se amelioreaza].
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.