Simptome ciudate

18-05-2009
C. Alexandru
Nu este medic/terapeut
C. Alexandru
Buna seara, as dori sa adresez si eu niste intrebari in legatura cu niste simptome mai ciudate. De aproximativ 10 luni am senzatia de nod in gat, caracterizandu-se prin exces de flegma in pozitia marului lui Adam. Precizez ca sunt fumator desi m-am lasat de fumat de tot acum o saptamana dupa ce am tot redus in decursul celor 10 luni de zile. Aceasta senzatie de nod in gat imi aparea la inceput (acum 10 luni) numai atunci cand fumam sau can aveam emotii puternice. In scurt timp a inceput sa fie permanenta. Nu tusesc deloc si nu am tusit nici macar 1 data in acest timp. Am inceput sa fac tratament cu un medicament homeopat numit tuberculin. Dupa asta, au inceput sa mi se inflameze ganglionii si amigdalele destul de des dar nu grav (o data la 1 luna dar abia se simtea ceva). Senzatia de nod in gat nu s-a agravat si tot asa este si in ziua de azi. Tin sa precizez ca mi se parea tigarile mai tari dupa ce am inceput sa am acea flegma in gat. Acum, de 3 zile nu am mai iesit din casa fiindca am o inflamatie foarte urata la tot gatul si abia pot sa inchit fiindca ma doare gatul prea tare. A inceput acum o saptamana cu o gingie inflamata foarte puternic deoarece am 3 masele partial sparte si cariate de vreo 2 ani... Imi puteti da si mie o parere va rog? (p.s.: am facut si febra foarte urata in ultimele 3 zile)
1 comentarii
0
19-05-2009, ora 11:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
dute la stomatolog...
poate sa fie o adenopatie din cauza infectiei.. si sa te trezesti cu necesitatea unei interventii chirurgicale!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.