Simptome ciudate, si anume simt ca imi arde creierul

29-07-2010
ssilent
Nu este medic/terapeut
ssilent
Buna ziua, de ceva vreme ma confrunt cu o senzatie foarte ciudata, care a devenit alarmanta in intensitate, de fiecare data cand sunt stresat, cand ma enervez, cand sunt solicitat psihic/intelectual, cand simt emotii puternice, simt pur si simplu ca imi ia foc tot creierul, senzatia de arsura pleaca de undeva din spate (de deasupra urechilor) si urca treptat prin tot capu, mentionez ca senzatia de arsura nu este la nivelul pielii, deci pur si simplu simt cum imi arde creierul, inainte (acum un an, un an si ceva, cand am patit-o de altfel prima data) se intampla foarte rar... deci trebuia sa se acumuleze mult stres, nervi etc. sa se intample asta, acum la fiecare emotie patesc asa (chiar si acum cand am inceput sa va scriu am simtit cum ma ia din nou)... si nu stiu ce este, nu stiu ce sa fac, senzatia de arsura tine pana cand ma calmez, pana cand reusesc sa ma relaxez...

am 21 de ani, sunt fumator (1 pachet/zi), alcool nu beau, duc o viata destul de agitata ( mult stres, somn neregulat si cam putin ), probleme de sanatare ar fi o glomerulo-nefrita (la care nu iau nici un fel de tratament pentru ca nu este nevoie, fac doar controale regulate)... tensiunea de obicei este mica, nu iau pastile, sunt inalt si slab...

daca mai sunt nevoie si de alte detalii o sa le impartasesc... vreau sa-mi fac o idee de ce-ar putea fi, oricum constientizez ca ar trebui sa ma duc la un control
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.