Simptome Chlamydia...rezultate negative! ce pot sa am?

22-10-2010
IDG
Nu este medic/terapeut
IDG
Deci...incep cu deci...
AM observat de cateva saptamani ca ma ustura cand urinez, si in ultimele 2 saptamani am icneput sa am o secretie alb-galbuie la nivelul capului penisului, care pare a fi acolo toata ziua.
Dimineata ma trezesc si osberv ca si in timpul noptii am avut acele secretii, avnd pete galbene pe chilot(mentionez ca nu am avut parte din apcate de vise eroice care sa imi provoace vreo placere)

Da, am facut sex neprotejat, dar partenera mea a avut acelasi partener pana la mine in ultimii 6 ani.
Aici intervine intrebarea daca el nu a avut pe alta...sau daca ea nu a avut pe altul in timp ce era cu mine, pentru ca a icneput doar in ultima luna sa ma afecteze aceste simptome, desi sunt cu ea de un an.

Deci, secretii alb-galbui si usturime la urinare...dar testele pt chlamydoza IGM si IGG sunt ambele negative, m-am testat acum 3 zile si azi am primit raspunsul(pt cine e curios, fiecare test e 60 lei)

Nu stiu ce sa ma mai testez, inainte de doctor
1 comentarii
0
24-10-2010, ora 10:27
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Se vede ca nu te-ai consultat cu nici un doctor.de ce ai inceput cu teste sofisticate pentru Chlamydia si nu cu ce era firesc sa incepi ? Initiem, de cele mai multe ori, cu ce e mai simplu si inaintam spre ce e mai complex.Un sumar de urina, o urocultura, un examen al secretiei ureterale...fa aceste analize intai.in asteptarea rezultatelor fa sex protejat, cu prezervativ, pastreaza o igiena genitala zilnica si ia Uricol 1plic x3ori/zi.si nu te mai intreba cine pe cine a avut ca partener fara ca tu sa stii.daca mai rasfoiesti pe net la infectii urinare/genitale, vei vedea ca foarte multe afectiuni nu sunt transmise pe cale sexuala sau sunt transmise atat sexual dar si prin alte cai.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.