Simptome A H1N1?

25-08-2009
spiritosa
Nu este medic/terapeut
spiritosa
Am tot citit peste tot care sunt simptomele acestui tip de gripa, insa tot nu sunt sigura daca ma incadrez, asa ca ptr linistea mea intentionez sa ma duc sa-mi fac analizele specifice. E vorba despre tuse productiva iritativa, secretii nazale apoase foarte rare - 2 ori pe zi, si o senzatie de moleseala pe care o am dupa orice raceala. Daca nu as fi fost plecata recent din tara, probabil nu m-as fi ingrijorat. Am fost intr-un grup cu zeci de oameni din toate colturile lumii asa ca nu este exclus...

Intrebarea ar fi..ma duc spre exemplu la Matei Bals, unde anume? si in ce constau analizele? Necesita internare pana la aflarea rezultatelor? Daca da, stie cineva cat poate dura? Sunt intr-o perioada critica in care am nevoie de orice minut, altfel nu as intreba.

Cu multumiri
3 comentarii
0
26-08-2009, ora 13:21
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu va speriati de aceasta "gripa" de pomana. Este un mare mit medical, asa cum exista deja multe si creeat pentru a vinde medicamente (Tamiflu, actionarul principal al firmei este Donald Rumsfeld ) si vaccine inutile si periculoase care stau demult in depozite.
Exista destule gripe normale si faptul ca ele sunt botezate cu nume noi nu le fac deloc mai daunatoare decat in minte apacientilor cu frica de boli ca dvaostra si in acest caz pacientii au tnedinta sa inghita tot felul de medicamente noi, inutile si cu efecte secundare masive.
Incercati la inceputul gripei Oscillococcinum homeopat de la farmacie care face miracole.

Zborul cu avionul, daca ati zburat cumva la ultima calatorie, este foarte periculos pt. sanatate si de acolo vin multe simptome in urma calatoriilor pe care le simpt cei mai multi chiar si de la zboruri scurte caci cea mai mare parte din aerul care il respira calatorii la TOATE avioanele vine direct din spatele motorului, si este plin de noxe puternice din benzina si de dupa ardere si afecteaza masiv caile respiratorii !
In benzina avionaelor substantele si adausurile prezente sunt declarate pana in ziua de azi un "secret industrial" in ciuda legislatiei din cele mai multe tari iar chestia cu provenienta aerului din avioane
nu este cunoscuta decat poate de mecanicii de avioane si inginerii care le-au proiectat.

Cunoasteti vreun inginer care ar lua aerul pt. o masina din spatele tevii de esapament ?
Eu nu. La avioane acest lucru se face desi si avioanele au posibiltatea de a-l incalzi cu alte mijloace, mai mult decat are o masina si in plus aerul acesta este reciclat.

S-ar putea deci sa aveti o astfel de intoxicatie a cailor aeriene si nu o gripa virala.
0
14-11-2009, ora 03:04
dr jeckyll/mr hiyde
Nu este medic/terapeut
dr jeckyll/mr hiyde
cititi aici -- http://baltimorechronicle.com/2009/111109Lendman.shtml
0
14-11-2009, ora 08:24
tania62
Nu este medic/terapeut
tania62
Multumesc pt informatii, dr jeckyll/mr hiyde! Banuiam eu ceva... la asa lume...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Gripa A/H1N1

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: