fosta lui prietena avea sifilis.. am si eu?

19-01-2015
Eri39
Nu este medic/terapeut
Eri39
In urma cu 6 luni am avut contact sexual cu un băiat dupa care am avut si alte contacte dupa care sa aflu ca fosta lui prietena avea sifilis.in Noiembrie dupa 3 luni am făcut primele analize HIV care au ieşit negative.ar trebui sa ma liniştească acest rezultat?sau sa mai repet încă o data analizele deja sunt 6 luni de atunci.va rog un răspuns.
2 comentarii
0
21-01-2015, ora 01:53
Dr. Frumuzache Iris
Medicina de laborator, Galati
Dr. Frumuzache Iris
Analiza HIV nu are nicio legatura cu sifilisul. Faceti RPR si TPHA.
Numai bine!
0
21-01-2015, ora 15:53
valentinavaly
Nu este medic/terapeut
valentinavaly
buna ziua am nevoie de ajutor pentru interpretarea testului p(Babes-Papanicolaou)
SATISF=1^ENDOCERV_PREZ=1^ENDOCERV_ABSENT=0^NESATISF=0^NESATISF_DETAILED=^LEZIUNE=1^TRICHOMONAS=0^CANDIDA=0^GARDENERELLA=0^ACTINOMICETE=0^HERPES=0^ALTE_ORGANISME=^INFLAMATIA=0^DIU=0^IRAD=0^CHIM=0^CELGLAND=0^ARTROFIE=0^ENDOMETRIALE=0^ANOMALIIEPITELIALE=0^CELSCUAM1=0^CELSCUAM2=0^CELSCUAM3=0^CELSCUAM4=0^CELSCUAM5=0^ENDOCERVICALE=0^ENDOMETRIALE2=0^GLANDATIPICNESPEC=0^AGCNOS=0^NEOPLAZIEENDOCERV=0^NEOPLAZIEENDOME=0^NEOPLAZIEGLAND=0^AIS=0^ADENOCARCINOMENDOCERVICAL=0^ADENOCARCIOMENDOMETRIAL=0^ADENOCARCINOMEXTRAUTERIN=0^ALTENEOPLASME=0^ALTENEOPLASMEDET=^NEW_PRELEVATION=0^REP_6MONTH=0^REP_YEAR=1^REP_AFTER_TRET=0^EVOL_BIOPSIE=0^REC_COLO=0^REC_TIP_ADN=0^DIAG_CITOLOGIC=Frotiu negativ pentru o leziune intraepiteliala sau maligna. Frotiu inflamator nespecific. ^DESCRIERE_CITOLOGICA=
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: