Si eu vreau un copil

19-09-2009
Camyty
Nu este medic/terapeut
Camyty
De aproximativ 9 luni eu si partenerul meu intretinem relatii fara protejare..si nu am ramas insarcinata...nu inteleg de ce...sa fie din cauza colpitei trichomoniazice cu care am fost diagnosticata? Sau a "chlamydiei"( precizez ca analiza de sange a iesit INCERT si cea pe lama pozitiva ) sau a ranii pe col care mi-a iesit la Papanicolau (PAP tip III)?Sau ciclul neregulat? Nu inteleg...Acum am facut tratament pt colpita si chlamydiaza..trebuie sa merg la un nou control...dar vreau sa stiu as putea ramane insarcinata acum?sau rana de pe col e de vina?ce pot sa fac?Dati-mi un raspuns va rog...va multumesc anticipat
3 comentarii
0
19-09-2009, ora 11:16
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
duceţi vă la control şi adresaţi doctorului toate întrebările. chlamydiaza e de obicei asociată cu fibroză şi există probleme, dar dacă v-aţi tratat atunci nu cred să mai fie probleme
0
19-09-2009, ora 13:41
Camyty
Nu este medic/terapeut
Camyty
multumesc mult...sanatate
0
06-01-2010, ora 09:45
lichi jeni
Nu este medic/terapeut
lichi jeni
Eu am o fetita in varsta de 5 ani si incerc sa raman insarcinata de aproximativ 1 an si jumatate si n-am reusit. Sotul meu in urma cu vreo trei ani a facut iernie inghinala. Oare poate fi asta cauza sau eu prea stresata? Oare o spermograma ne-ar lamurii? mentionez ca eu am fost la ginecolog si mi-a zis ca din partea mea toate sunt ok. Am 29 ani si-mi doresc foarte mult un al doilea copil.Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Va multumesc din toata inima
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •