Sfărâmarea dinţilor.

28-09-2011
cristina1997
Nu este medic/terapeut
cristina1997
Bună. Am o maaare anghinoasă problemă. Dinţii mei se sfărâmă, şi se mişcă! Şi NU sunt dinţi de lapte. Ma dor gingiile îngrozitor, măselele... Nu ştiu ce să fac. Nu am o situaţie materială aşa bună, de aceea nu-mi permit un control stomatologic. Dinţii mi se sfărâmă şi rămâne doar partea din faţă, după care se rupe, şi rămân cu bucăţi de dinte. Asta se întâmplă de acum 2 ani, de prin iunie. Cei 4 dinţi din faţă lipsesc, dar am bucăţile de dinte în acel loc. Mi-e frică să mănânc ceva mai tare să nu mi se rupă alt dinte. Mi se mişcă şi caninul de sus, care de asemenea, nu este de lapte.
Am nevoie de ajutor, orice sfat mi-ar prinde bine.
1 comentarii
0
28-09-2011, ora 13:26
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
mai Cristina, ai tot felul de probleme de sanatate, dar parinti ai???sa te ia de manuta sa te duca la medicul de familie, la medicul stomatolog...esti eleva si ai gratuitate...o diriginta ai???sau esti singura pe lume.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: demineralizarea dintilor

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tehnica imagistică ce permite depistarea precoce a cariilor dentare
  •