Sfaturi sa raman insarcinata...va rog din suflet

2209 comentarii 1 2 ..... 678 ..... 73 74 Înainte ›
0
12-07-2012, ora 21:12
adryaana
Nu este medic/terapeut
adryaana
eu sunt din plopeni, judetul prahova...este un orasel mic de langa ploiesti...la 13 km de ploiesti. nu va uit.o sa va anunt...este foarte bine sa ai cu cine vorbi mai ales ca noi am ales sa nu ne ingrijoram parintii, ei nu stiu inca de micile probleme...va puuupp.
0
12-07-2012, ora 21:19
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
da, este foarte greu sa nu ai cu cine vorbi!!! hei, poti intra aici cu orice problema si daca noi te putem ajuta cu ceva fii sigura ca o s-o facem!!! tu mergi la doctor si investigheaza problema...poate nu e nimic grav. sapt viitoare o sa ajung si eu la medic, dar deocamdata doar pt testul pap...dupa le fac mai amanuntite sa vad unde este problema. am mari sperante si sper sa nu fie nimic grav, asa sper sa fie si pentru voi, fetele, sa fie totul ok!!!
0
13-07-2012, ora 02:17
simonik4891
Nu este medic/terapeut
simonik4891
Buna fetelor! Ma numesc Simona, am 28 de ani si imi doresc foarte mult un bebe.Am citit povestile voastre si ma regasesc in ele. Eu incerc de 2 ani sa fac un bebe, dar de-abia acum am inceput investigatiile pt a vedea ce nu este in ordine. Sper sa ma primiti si pe mine in "gasca" voastra, pt ca simt ca incepe un drum greu, si m-ar ajuta enorm sa am cu cine sta de vorba despre asta. Va pup.
0
13-07-2012, ora 10:10
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
simonik cu siguranta esti bine venita si cu orice parere te putem ajuta.iti doresc mult noroc si bine ca te-ai decis sa incepi investigatiile desi trebuiau incepute pana acum.zici ca ai citit mesajele noastre dinainte inseamna ca ai citit si tot ce am facut eu ca sa raman insarcinata.sper din suflet sa te ajute si pe tine D-zeu la fel cum m-a ajutat pe mine si mi-a dat in sfarsit bebele mult dorit
mihaela "maslinica" exact asta simteam si eu ca nu mai aveam nici un sens in viata fara un bebe parca nu mai aveam nici ptr ce munci.si anii treceau si eu eram din ce in ce mai dezamagita ca imbatranesc si nu am copil...31 de ani implinesc si eu maine deci suntem de aceeasi varsta si iti inteleg inca o data disperarea...va pup dragele mele si abia astept asa pe rand sa-mi dati vestea cea mare
0
13-07-2012, ora 20:30
simonik4891
Nu este medic/terapeut
simonik4891
Da Luiza, ai dreptate, investigatiile trebuiau incepute mai devreme, dar am tot sperat ca se va intampla atunci cand va vrea Dumnezeu, si uite ca inca nu s-a intamplat.Dar, mai bine mai tarziu decat niciodata, nu? Bebele tau ce face, e cuminte? Va pup si aveti grija de voi!
0
14-07-2012, ora 06:27
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
asa este...mai bine mai tarziu decat niciodata.bebele meu e bine abia astept sa-l tin in brate dar mai am de asteptat pana atunci ma multumesc sa vb cu el asa prin burtica.iti doresc mult noroc
0
16-07-2012, ora 09:44
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
buna dinineata, fetele!!!! imi cer scze ca am lipsit de pe forum, dar am avut ceva treaba!!!! la multi ani, luiza!!! sa fii sanatoasa si sa va bucurati de bebe si de viata!!! sa-ti ea Dumnezeu tot ce-i mai bun in lumea asta, sa ai o viata lipsita de griji si tristeti!!!!
simonik4891, sper si pentru tine sa vina minunea si sa ne dai vesti bune...mergi la medic si vezi ce spune!!! eu am incredere ca nu ai nimic grav si ca in cel mult 1 luna ne dai vestea cea mare!!! nu te lasa batuta, spera si crede!! se va intampla pana la urma!!!!
luiza, tu ce mai faci? bebe ce face? sper ca te odihnesti si mananci sanatos!!!! puuup
0
16-07-2012, ora 14:25
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
ma odihnesc si mananc la greu sanatos si de cateva ori si mai putin sanatos..asta e imi mai satisfac si eu niste pofte.sunt bine si bebe e bine abia astept sa vina sf lunii sa mergem la medic sa vedem ce ne mai zice de puiut si poate se vede si ce este, iti multumesc din suflet ptr urari la fel iti doresc si eu tie, va pup pe toate si va astept cu vestea cea mare
0
16-07-2012, ora 14:58
simonik4891
Nu este medic/terapeut
simonik4891
Buna! Sper sa ai dreptate maslinica, am facut ecografie si testele obisnuite papanicolau si secretie, si astept rezultatul, maine merg pt prima proba de sange, sa vedem cum stam cu "hormoneii". Partea proasta este ca eu locuiesc in Germania si e foarte greu cu analizele pt sotul meu, am primit programare tocmai pt luna octombrie, si trebuie sa mai incercam, poate gasim ceva mai repede, desi ni s a spus ca asa este la mai toate clinicile. In fine, ma bucur mult ca sunteti bine, ca bebele tau Luiza e cuminte, si iti urez si eu "La multi ani" si multa sanatate tie si lui bebe. Va pup.
0
16-07-2012, ora 16:47
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
iti multumesc mult Simona si iti tin pumnii sa-ti iasa totul bine chiar daca mai dureaza asta este sa-ti dea D-zeu rabdare si mult noroc te pup si sa ne tii la curent cu rezultatele analizelor
0
17-07-2012, ora 12:55
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
neata, fetelor!!! am intrat sa va spun ca in acest weekend plecam la mare pt 3 zille. abia astept, n-am mai iesit din bucuresti de 1 an de zile, nu mai suport stresul de aici. plecam 2 si tare mult mi-as dori sa ne intoarcem 3 :). pupici!!!
0
17-07-2012, ora 13:59
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
sa ai distractie placuta si iti tin pumnii sa va intoarceti 3 Doamne ajuta, sa te relaxezi sa uiti de tot stresul de la serviciu si de toate grijile si sigur vine bebe pupici
0
17-07-2012, ora 15:15
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
of, luiza...sper si yo in ceva bun de la viata. bebe se lasa asteptat si sper ca Dumnezeu sa-mi dea puterea de a rezista!!!! voi ce faceti? nu plecati in vacanta? macar una scurta!!!
0
17-07-2012, ora 15:39
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
ba da vom pleca si noi in Grecia in august ptr ca eu acolo am parintii si sora, eu asa sper sa plecam dar sa vedem ce zice si doctora sper sa ne lase...vom pleca cu masina si sincer nu prea pot sta mult pe scaun ca simt o jena si niste intepaturi in burta si trebuie sa ma ridic imediat sau sa ma intind.cred ca voi sta mai mult pe bancheta din spate dar mai e o problema cu toaleta uffffffffffff ma duc din 15 in 15 min sa urinez daca in alti ani plecam dimineata la 7 de acasa si la 1 noaptea eram in atena acum nu mai avem nici o sansa.sper din suflet sa putem merge totul depinde de ce zice doctora si de cum ma simt si eu evident..pana atunci sa te distrezi tu si ptr mine si nu pleca la mare cu acelasi gand, lasa-l acasa si sa decrga totul de la sine..pupici
0
17-07-2012, ora 15:59
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
eeeeeee, ce tare!!! prietenul meu este grec si evident toata familia lui sta in grecia "atena". vom pleca si noi acolo prin sepembrie :). luiza, vorbeste cu medicul si spunei ca vrei sa pleci in vacanta, sincer nu cred ca ar fi probleme, mai ales ca sarcina este micuta si plus de asta ai trecut de perioada critica"trim 1"..toaletele sunt intr-adevar o problema :(( eu nici nu vreau sa aud ca oprim masina pe la bulgari (ultima data cand am fost in grecia si am trecut prin bulgaria am oprit masina si am facut pipi in strada :))))), eu cu gandurile mele nebune)... cand te duci sa vezi ce sex are bebe? sunt asa curioasa...nu stiu de ce dar eu cred ca o sa ai fetita :D (eu imi doresc mult o fetita, poate de aceea am presentimentul asta pt tine)
0
21-07-2012, ora 16:35
adryaana
Nu este medic/terapeut
adryaana
buna fetelor.din pacate nu am fost la medic asa cum planuisem...adica marti.fiindca luni dimineata bunicul meu a murit.si nu am avut cum sa mai ajung fiindca a trebuit sa merg cu tatal meu la cumparaturi si a murit in spital si a fost destul de greu sa-l scoatem.dar marti sapt viitoare ma duc si revin cu noutati.vacanta placuta..va pup.
0
22-07-2012, ora 08:46
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
condoleante Adryana.o sa fie bine ai sa vezi si va veni si bebele cat de curand..martea viitoare pe 31 ma duc si eu la medic si daca am noroc si sta bebele cu fata poate ne spune si ce este ca atunci voi avea deja 15 sapt si ar trebui sa se vada sexul...nu ca ar conta ptr mine, indiferent ce este va fi la fel de iubit doar ca nu mai pot de curiozitate...pupici si multa bafta la analize
0
23-07-2012, ora 13:24
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
buna fetele!! adryana, condoleante, imi pare foarte rau pentru ceea ce s-a intamplat, Dumnezeu sa-l ierte! eu am fost in vacanta(scurta), nu a fost deloc cum mi-am dorit dar.asta e. inep sa-mi iau gandul de la bebe, parca nu mai am nicio speranta!! asta e...va pup, sper sa aveti parte de tot ceea ce va doriti. pup
0
23-07-2012, ora 14:19
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
nu-mi place ce aud, cum adica incepi sa-ti iei gandul de la bebe?sa inteleg ca asta a fost marul discordiei in vacanta?
0
23-07-2012, ora 14:42
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
nu, nu, nu..sub nicio forma nu a fost asta discutia, pur si simplu ne-am suparat unul pe altul. am fost in vacanta cu niste prietene deale mele...si el nu s-a simtit tocmai bine :((...asta e!!! cat despre bebe..m-am tot saturat sa-l astept, daca vrea sa vina sa vina daca nu, nu si gata :( sunt suparata, dar sper sa-mi revin repede!!
0
30-07-2012, ora 14:44
adryaana
Nu este medic/terapeut
adryaana
buna.joia trecuta am fost la medic...siii nu am vesti tocmai bune...am ovare micropolichistice, mai mult de 12 chisturi pe fiecare ovar si niste pietricele la rinichi.din cauza chisturilor nu poate sa imi dea medicamente pentru ovulatie fiindca ii este frica sa nu apara mai multe chisturi.mi-a dat duphaston pentru 2 luni si mi-a spus ca daca nu raman in astea 2 luni sa merg mai departe la un alt medic specializat pe fertilitate fiindca el doar cu atat ma poate ajuta.ma bucu cel putin ca nu mi-a dat sperante ca ma poate ajuta ca sa imi ia bani in continuare...mi-a spus adevarul si pentru asta il respect.nici nu stiu cum am ajuns acasa am plans tot drumul la volan.dar dupa ce am vorbit cu mai multa lume si m-au incurajat m-am mai linistit...acum fac tratamentul pe care mi l-a dat si astept sa vdm ce se intampla in astea 2 luni.si daca nu raman trebuie sa gasesc un medic bun.va pup tineti-mi pumniii.
0
30-07-2012, ora 19:47
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
imi pare ff rau pentru ceea ce ti se intampla, dar totusi e bine ca s-a descoperit si acum poti sa tratezi si cu siguranta va veni si bebe...imi dau seama ca ai fost distrusa cand ai aflat si eu as fi fost la fel dar trebuie sa treci peste si sa nu iti pierzi speranta...te pup scumpa mea si o sa-ti tin pumnii
0
01-08-2012, ora 16:27
Nattalitza
Nu este medic/terapeut
Nattalitza
Buna fetelor...Vin si eu in grupul vostru cu o dorinta f mare de a deveni mamica. Eh..ce sa zic...am incercat de citeva ori...dar cred ca problema e tb sa fi mai mult timp impreuna...Voi ce ziceti?Sotul e plecat...apoi vine pe ceva timp apoi iarasi pleaca...
0
01-08-2012, ora 19:17
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
Buna fetelor, ce mai faceti? Nu am mai avut cum sa intru, ca am fost plecata o perioada, ideea e ca inca nu am ramas insarcinata, mi-au intarziat problemele luna trecuta cam 2 saptamani si ma gandeam ca poate am ramas, dar nu!! :((( si imi vine sa mor, nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai fac!! Voi cum mai sunteti? Natalia de cateva ori e putin, eu incerc din oct dec 2011 dar nimic, si m-am saturat de tratamente!! off sper sa fie bine si pentru tine si pentru toate!!! Va pup
0
02-08-2012, ora 15:31
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
buna, nu am mai intrat de mult pe aici...nu am avut timp...hai sa va spun: azi am fost la doctor sa-mi fac analizele plus control...etc..ce se mai face..si ce credeti????? mi-a venit menstruatia la clinica...cred ca de frica :((((( acum m-am reprogramat pe 18 august :((((... luiza, ai fost la medic? ce este bebe? ce sex are mititelul? va puuuuup
0
02-08-2012, ora 15:34
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
adriana, nu te demoraliza!!!!!!!! o sa vezi ca totul o sa se rezolve!!!!! important este sa faci investigatii...si sa dai de un doctor bun!!!!!!!! o sa faci bebe!!! o sa avem cu toate burtici in curand!!!!
0
02-08-2012, ora 15:39
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
iubita mea bebe este ff bine dar nu a vrut sa ne arate nimic starea asa chircit parca ascundea ceva...peste 2 sapt merg iar la ecograf ptr ca o sa-mi trebuiasca un ecograf recent la triplu test poate avem noroc atunci Doamne ajuta ca este bine ca restul vedem noi pe parcurs.tie de emotii si de teama ti-a veni cm ufffffffff Miha ce ma fac eu cu tine cum sa te incurajez...daca la un simplu control ai reactionat asa ce faci daca e nevoie sa faci hsg la trompe te pup si mult curaj
Onutza te inteleg perfect si eu am avut 2 ani de dezamagiri si luna de luna plangeam si din ce in ce imi pierdeam speranta dar cand va vrea D-zeu va veni bebe si la tine cu siguranta
0
02-08-2012, ora 16:14
maslinica
Nu este medic/terapeut
maslinica
eeee, lasa...nu-mi pierd speranta!!!! am avut o perioada mai nasoala si poate din cauza asta corpul meu a reactionat asa. am fost la medicul meu de fam si eu am o alunita dupa ureche si dml doctor mi-a zis ca-i cancerigena si ca nu e de gluma!!! si uite asa a inceput cosmarul meu noapte de noapte, astazi in sfarsit am ajuns si la dermatolog...evident ca dma doctor mi-a zis ca nu am nimic si ca alunita mea este ok doar ca ea imi recomanda sa o scot.si trebuie sa o scot chirurgical, nu cu laser...asta e...o sa ma duc sa o scot, dar asta doar dupa ce mai consul si alti medici dermatologi...cert este ca azi am scapat de o teama care imi inducea starile de panica de care ti-am mai vorbit :) eu zic ca este un lucru bun!! lasa, mi-am facut programare si la gineco...ma duc pe 17 si ma controlez la tot...sper sa fiu sanatoasa si sa nu am nimic.bebe o sa vina si el daca eu sunt bine..:)
0
02-08-2012, ora 16:31
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
asa este ma bucur ca esti bine, si mie imi creeaza probleme niste alunite si se inmultesc pe zi ce trece sunt din acelea mici si carnoase de culoarea pielii nu maro...am multe pe gat si pe piept si cateva sunt maricele am fost la dermatolog si a zis ca imediat mi le arde cu laserul dar nu am mai ajuns ca am ramas insarcinata
0
04-08-2012, ora 23:46
ana, ana
Nu este medic/terapeut
ana, ana
ciao fetelor ma numesc ana si eu ca si multe altele de pe acest forum sunt aspiranta la titlul de mamica...de un an jumate incerc si eu dar nimic...incep sa devin obsesionata...in fiecare luna raman dezamagita...ma regasesc si eu mult in cuvintele voastre...peste vreo 2 zile ar trebui sa intru in perioada fertila...sper ca luna asa sa reusesc.sarcina usoara pentru toate aspirantele la titlul de mamica care au reusit sa ramana gravide...si mult noroc si bafta si ajutor de la bunul Dzeu sa reusim si noi restul care inca asteptam sa se intample minunea !!!
Adaugă un comentariu / răspuns
2209 comentarii 1 2 ..... 678 ..... 73 74 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •