Sfaturi sa raman insarcinata...va rog din suflet

2209 comentarii 1 2 345 ..... 73 74 Înainte ›
0
10-06-2012, ora 06:46
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
Andreea acum am ajuns de la servici, multumesc pentru toate -, asta e vom avea si noi bebe curand o sa vezi, o sa ne ajute Dumnezeu si pe noi. Si sa stii ca toate imi sunt de mare ajutor, multi ani inainte si tie de casnicie!! Dar tu cati anisori ai de la nunta? Si ce varsta ai???
Pupici si buna dimineata!!! :*:*:*
1
10-06-2012, ora 19:39
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Onutza draga ti-am trimis mail-ul cu link-ul promis.Sper sa iti fie de ajutor.M-as bucura din suflet sa ne dai cat de repede :)
Multumesc.Eu sunt casatorita de 3 ani si 9luni.Varsta?...hmm :D.am 22 de ani :D

Fetelor.Laura, Luyza, voi ce mai faceti? cum sunteti? Luyza creste burtika?Laura nu dai nici un semn?
Pupici :*:*:*
0
11-06-2012, ora 10:37
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
buna fetele..da Andreea sa stii ca a inceput sa se vada putin si ma simt foarte bine...nu prea am mai intrat ca ma simt foarte obosita de la servici..vin acasa si dorm si acum sunt preocupata de analize ca trebuie sa le fac pana la inceputul lui iulie cand ma duc iar la control..azi am gasit un centru unde sa le fac gratuite o parte din ele..va pup si aveti grija de voi
0
11-06-2012, ora 13:57
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Luyza ma bucur ca esti bine :)
Eu maine merg la analize.Si in weeckend mergem in Ungaria 2 zile, sa ne relaxam putin :)
In rest toate sunt bune si frumoase :)
0
11-06-2012, ora 15:15
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
Andreea multumesc mult pt link, mi-a folosit. Multi ani inainte, si pt casnicie multa intelegere, si multi bebita, eu am 21.

pupici:*:*:*
0
11-06-2012, ora 15:56
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Multumesc Onutza :*:*:*
Multi ani inainte.
Sa vi sa ne spui cum a decurs testarea.Daca te-ai descurcat daca e bine... :)
Wai tinerele suntem...pe la 25-30 de ani o sa zicem...DOAMNEEEE nu am putut sa ne vedem de treaba noastra si sa mai stam pana sa facem copii?..ca mai aveam vreme :))))))))))(Glumesc) :)))
Pupici :*:*:*
0
12-06-2012, ora 08:12
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
Stiu ca multi zic ca-i prea repede insa mie nu mi se pare repede, e numai bine!! o sa va spun cum e cu testarea. Pupici eu ma pun la somn ca adineauri am venit de la servici!!! :*:*:*
0
12-06-2012, ora 13:18
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
fetele am citit mesajele voastre si nu-mi vine sa cred acum ma simt ca o babuta printre voi eu am 31 de ani si abia pe la 27-28 am vrut sa devin mamica dar e mai bine ca voi o sa fiti mamici tinerele nu ca mine...va pupic si Andreea drum bun si distractie placuta si sa nu uiti sa ne tii la curent cu analizele
0
12-06-2012, ora 20:12
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Luyza nu gandi asa mamico :*
O sa fi o mamica foarte frumoasa si tinerica, , , , , de ce babutza?:(.Nici vorba..babutze le putem spune celor trecute de 65 de ani ;)..tare as vrea sa vad poze cu tine si burtika...atunci cand va fi mai marisoara.. :)
Poi de analize ce sa zic.? :(((( sunt foarte suparata si parca incep sa imi pierd orice speranta...si asta numai vazand analizele sotului meu.Doctorul a spus ca este la limita.a fost cam nemultumit de cantitatea spermei per/ 1ml.
Cantitatea normala a spermei /1ml trebuie sa inceapa de la 40mil./ml, iar la sotul meu i-a iesit 1milion/ml...DECI FOARTE FOARTE SLAB..celelalte cum ar fi:, volum, mobilitate, aspect.s.a.m.d., sun in regula dar asta cu cantitatea /ml nu e OK.I-a prescris ceva medicament care il va ajuta..DAR eu nici nu mai stiu ce sa zic.Nu mai cred in nimic decat in voia Bunului Dumnezeu.Desii doctorul a spus ca va fi bine si in cateva luni se va rezolva totul.Nu stiu ce sa mai zic..
Repede nu ma voi bucura de burtika si de bebe :(((((((((((( imi vine sa mor...
In schimb analizele mele numai peste o saptaman, cam asa...le voi primii.

Voi admira in continuare burticile altor gravidute..daca a mea nu voi putea.

Va pup :*:*:*
0
13-06-2012, ora 11:16
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
scumpa mea Andreea cu siguranta iti voi trimite poze cu burtica cand va creste dar sa stii ca nu-mi place ce am citit...unde e Andreea cea increzatoare si plina de speranta.era de asteptat sa fie o problema la tine sau la sot dar asta nu inseamna ca trebuie sa-ti pierzi speranta trebuia sa incepeti mai demult aceste investigatii pentru ca astea sunt tratamente de durata si trebuie multa multa rabdare si multa incredere in medicul tau...eu am fost la o multime de medici si toti la un control de rutina imi spuneam ca sunt perfect sanatoasa pana cand am ajuns la doctora asta care din prima mi-a cerut spermograma sotului si sa fac eu o histerosalpingografie la trompe...la mine a fost noroc ca nu a fost nimic si doar imi spunea sa am rabdare si sa nu disper..mie nu mi-a luat niciodata o analiza de sange si chiar ziceam ca ma mai duc la ea o data in iunie la un control si daca nu-mi ia niste analize si nu-mi da nici un tratament ma duc la alt medic numai ca Dumnezeu m-a ajutat si mi-a ascultat rugile si mi-a dat pe bebicu meu cu care vb toata ziua e un sentiment minunat mai ales cand o sa-i auzi ptr prima data inimioara esti terminat asa ca sa nu renunti niciodata sa nu te mai aud vorbind asa esti tanara ai tot timpul la dispozitie la mine da...pot spune ca incepusem sa-mi fac griji de varsta eu 31 sotul 37...dar tu la 22 de ani nu trebuie sa-ti faci nici un fel de grija ci doar sa ai rabdare multa multa rabdare..te pup si te rog mult sa-ti revii
0
13-06-2012, ora 15:38
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Multumesc, multumesc mult Luyza pt incurajare si faturi, esti o dulceata :*:*:*
Andreea ce-a increzatoare si plina de speranta a fost cu moralul la pamant cand a aflat rezultatul analizei si pe langa asta, m-a pus cucu sa intru pe net sa mai citesc una alta despre problema asta si dupa cum bine sti si tu, internetul este plin de informatii atat adevarate cat si false care te sperie.Citisem ca avand aceasta problema sunt sanse foarte foarte slabe de a ramanea insarcinata pe cale naturala si una din singurele cai de a avea un copil este inseminarea, s.a.m.d. Iti dai seama ca m-am speriat foarte rau.Dar m-am mai linistit si voi continua sa am incredere in Dumnezeu si in doctorul ginecolog :)
Da intradevar poate ca trebuia sa incep sa fac analize mult mai repede, dar asa cum am mai spus.speram din suflet sa nu trebuiasca sa ajung la asa ceva ci sa raman insarcinata fara nici o problema, asa cum de altfel au avut norocul alte fete.Oricum.ceva in suflet ma bucura faptul ca inca nu e prea tarziu si problema sotului se poate rezolva, asa sustine doctorul.Am incredere in el si sper ca prin ajutorul lui sa imi indeplinesc dorinta si bine inteles cu ajutorul Bunului Dumnezeu in care am ce-a mai mare incredere.
Doctorul la care umblam inainte, la fel imi spunea si mie exact ca si la tine...esti perfect sanatoasa nu ai nici o problema.dar nu mi-a dat niciodata sa imi fac o analize ceva, decat ca imi facea doar ecograf..de o spermograma la sotul...nici macar nu a pomenit.In schimb doctorul la care umblu acum, primul lucru care l-a facut cand i-am zis ca nu raman insarcinata.a fost sa ne de-a sa facem analize.deci...e ceva totusi :)

Te pup :*:*:* ai grija de tine si de bebika :*
0
13-06-2012, ora 21:43
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
ma bucur din suflet sa te aud asa bravo Andreea stii cum se zice D-zeu ne da cat putem duce asa ca stai linistita si fii increzatoare..eu sunt putin suparata si ingrijorata acum trebuia sa fiu la serviciu dar am plecat ca nu am mai putut de durere de burta si spate si a inceput sa-mi curga ceva maro dar putin mai mult ca inainte am sunat-o imediat pe doctora si ma asteapta maine dimineata la ora 8.30, sper din suflet sa trec cu bine peste noaptea asta si sa fie totul in regula te pup Andreea si maine te anunt ce s-a intamplat
0
14-06-2012, ora 00:41
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Of Luyza, nu imi place ce aud :((.Sper ca totul sa fie bine si sa nu fie vreo problema.Doamne ajuta.
Nu ti-a zis doctorita sa iei ceva medicament sau stiu eu.?
Doamne da sa fie bine.Te rooog mult tine-ma la curent.OOOFFF de ce trebuie sa trecem prin atatea?
Dar lasa scumpa ca totul o sa fie bine.Probabil fiind la inceput de sarcina e putin mai complicat pana se regleaza tot organismul si pana se obisnuieste cu sarcina.De aceea se zice ca primul trim.este cel mai greu. Incearca sa nu te gandesti la ce e mai rau, desii stiu ca e greu dar...incearca macar. :**:*:*:*:*:* te pup draga mea, si ma rog lui Dumnezeu sa te ajute sa fie bine.
0
14-06-2012, ora 18:58
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
andreea totul este bine copilasul meu este bine doar ca am facut eu o criza de rinichi "colica renala" cum se zice am luat doar no-spa si scobutil si mi-a mai trecut dar na...mai doare...sunt obisnuita cu ele ca fac mai mereu mai ales vara din cauza ca beau multe lichide, mi-am luat medical si acum o sa stau linistita acasa sa ma odihnesc.suport orice durere nu conteaza nu ma vait numai sa fie bebele bine... pupici si mersi mult ptr sustinere
0
14-06-2012, ora 19:23
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Vai Luyza cat ma bucur ca totul e bine.pffff...state-am ca pe ace acum..
Doamne ce bine :)
Te pup, ai grija de tine si de bebe :*:*:*
0
14-06-2012, ora 21:30
laura.patea@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
laura.patea@yahoo.com
buna fetelor, am revenit si eu, scuze dar am avut calculatorul stricat, of ce de s-au mai intamplat de cand n-am mai intrat.ce sa va zic, ma bucur pentru tine luyzza enorm parca as fi eu in locul tau, de tine ce sa zic andreea fi puternica si nu-ti pierde speranta ai sa vezi ca o sa vina soarele si pe strada ta, onutza, sper sa aud de bine si de la tine, mai vb fetelor va pup
0
14-06-2012, ora 22:35
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Laura ne bucuram ca ai revenit, crede-am ca ne-ai parasit :(
Da sunt mai bine...mi-am mai revenit.acum urmeaza sa merg cu rezultatele analizelor mele la Dr. Sper sa fie bine :)
Inca nu le-am primit, decat prin mail...sper ca saptamana asta ce vina sa ma sune de la clinica sa merg dupa ele.

Pupici :*:*:*
0
15-06-2012, ora 19:02
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
Buna fetelor, am inceput cu testele alea de ovulatie, momentan nimic, dar ma bucur ca nimic ca lucrez de noapte si sotul e la servici ziua, deci degeaba daca era pana acum. In seara asta e ultima seara de noapte, duminica intru de dimineata. Sper ca deacum sa apara si liniutelea alea rozalii... Si sper sa functioneze, de acum las totul in mana lui Dumnezeu, sper sa fie bine, ma bucur pentru tine Luyza ca e totul ok, Andreea tu stai linistita ca o sa fie bine analizele, o sa vezi, laura sper sa-ti dau vesti bune dar da-ne si tu ceva vesti bune cand mai intri:*
pupiciiiii :*:*:*:*:*
0
15-06-2012, ora 20:18
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Onutza, ma bucur ca ti-ai luat teste.Doamne da sa iti fie de mare mare mare ajutor :)
Dar se vad amandou liniutze...numai ca una e mai slab vizibila.nu?

Si eu am inceput sa le fac...si mai folosesc si acel microscop de la Ovupred.
Analizele le-am primit prin mail...dar o sa ma sune cei de la policlinica sa merg dupa ele personal...sa imi de-a hartiile cu care o sa merg la dr.
Pupici :*:*:*:*:*
0
16-06-2012, ora 10:45
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
buna fetele va multumesc ca va bucurati ptr mine si ptr bebele meu si ieri mi-a fost foarte rau m-a lasat durerea de rinichi si m-a luat cea de stomac pe care o am si azi dealtfel...nu stiu ce sa iau sa ma lase ca nici sa mananc nu pot din cauza durerii uffffffff am devenit tare sensibila de cand am pe bebe...m-as duce la farmacie sa cer ceva de stomac si sa specific ca sunt insarcinata dar mi-e cam teama..Laura ma bucur ca ai revenit ne era dor de tine va pup
0
18-06-2012, ora 01:41
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Luyza, dc sa iti fie teama sa ceri ceva medicament pt stomac?????Doar farmacista trebuie sa stie ce e bine si ce nu.

Noi am fost de Sambata pana Duminica in Ungaria la Hajdu..a fost beleeeeaaaa.bestial.suuper.deci distractie din plin.ne-am tras pe fese pe topoganeeee :)))) si ne-a ars soarele de numa numa :))...dar a meritat :)

Restul fetelor ce mai faceti????
Pupici:*:*:*
0
18-06-2012, ora 10:38
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
am baut ceai de musetel si m-a lasat pana la urma stomacul.super bine ca v-ati distrat ai mai uitat si tu de supararea ta, analizele tale au iesit?ce ai mai facut?
0
18-06-2012, ora 14:02
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Analizele au iesit dar inca nu le-am primit.trebuie sa ma sune zilele astea de la clinica sa merg dupa ele.
Mare lucru nu am mai facut...sapt asta dupa ce primesc analizele o sa merg la dr cu ele.SI apoi o sa vad ce trat imi da...dak e cazul :)
:*:*
0
20-06-2012, ora 10:38
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
ce mai fac fetele?nu mai ziceti nici una nimic?noi suntem bine stam acasa si ne odihnim si seara pe racoare iesim la plimbare sa facem miscare..e foarte cald la mine in casa si nu pot sa dau nici drumul la aer ca mi-e teama sa nu racesc aia mi-ar mai trebui...lui bebe presimt eu ca nu-i place deloc caldura asta ca am mereu stare de voma acum..nu numai dimineata...voi sper sa fiti bine si va mai astept cu vesti sau ati plecat in concediu si nu mai aveti timp de net :):):)
0
20-06-2012, ora 13:13
laura.patea@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
laura.patea@yahoo.com
buna fetelor, nu mai am vesti inca pentru niciuna, vineri o sa iau si eu vacanta bine meritata, am vazut ca andreea a fost intr-o mini vacanta, ce frumos, va urma si la mine abia astept, , , , mai vb pa pa!!!!!!!!!!!!!!!!
0
20-06-2012, ora 14:32
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
sa ai vacanta placuta Laura si sa va distrati din plin..poate plecati 3 si va intoarceti 4...Doamne ajuta...pupici
0
20-06-2012, ora 15:58
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Buna dragelor.Luyza gata...eu nu mai merg in concediu.in August voi merge, dar pe mai multe zile nu de pe o zi pe alta...k e putin si trece repede :)))
Laura.sti lectia.in concediu e multa liniste, relaxare si nu e stres..DECI.se prine bebe mai usor :D:D:D.Doamne ajuta :*:*:*
Onutza...cum esti ?ce mai faci?..cum stai cu testele?Ovulatie?alea...alea???? :D:D:D

Pupici la toate.Si Laura iti doresc un concediu cat mai placut, distractie placuta si Doamne ajuta sa veniti 4 inapoi :*:*:*:*
0
21-06-2012, ora 09:34
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
buna fetelor sunteti bine?..eu sunt intr-o mare dilema nu prea stiu ce sa fac...am fost ieri la doctora de familie si nu poate sa-mi mai prelungeasca medicalul si mi-a zis ca nici doctorul ginecolog al meu din bucuresti nu ma poate ajuta trebuie neaparat sa fie un doctor ginecolog din judet si acum trebuie sa caut un medic aici dar nu trebuie sa-i spun ca ma mai supravegheaza un medic si din buc ca nimeni nu o sa fie de acord ca cel din buc sa ma vada si cel de aici sa-mi dea doar medicale..nu stiu daca m-am facut inteleasa ca defapt sunt si eu intr-o ceata totala...azi sunt programata la un medic de aici si nu am decat sa-i spun adevarul ca daca nu-i spun de cea de la buc ma ia de la inceput cu ecografe...analize...medicamentatie..na fiecare doctor cu felul lui si eu nu as vrea asta as vrea strict medicale uffffffffffff nu stiu ce o sa fac...sa-mi tineti pumnii ca azi la 4 ma duc aici la o doctora sa vad ce rezolv..va pup pe toate
0
21-06-2012, ora 13:14
Andreea_90
Nu este medic/terapeut
Andreea_90
Luyzza bafta. mai mult de atat nu am ce sa zic :D:D:D:D:D:D
0
21-06-2012, ora 17:48
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
am fost azi la medic ssi bebe este foarte bine are 9 sapt si 2 zile si 2, 17 cm.am ditamai bebelusu Doamne ce bucurie mare nu va pot spune in cuvinte s-a rezolvat si cu medicalul este totul in regula...va pup fetele si abia astept sa va aud si pe voi cu astfel de vesti
Adaugă un comentariu / răspuns
2209 comentarii 1 2 345 ..... 73 74 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •