Sex oral protejat.

31-10-2009
robi111222
Nu este medic/terapeut
robi111222
Buna ziua,

Va rog mult sa ma ajutati in urmatoarea problema :

Nici nu stiu cum sa incep... pentru ca in primul rand imi e foarte rusine de mine pt ceea ce am facut...

Acum 6 (aproape 7) saptamani am fost la o prostituata - Mi s-a facut sex oral DAR protejat !, la 1 sau 2 zile m-a luat o raceala mica (nici nu stiu ce sa spun pentru ca ma incerca si dinainte, si probabil ca m-a luat si pentru ca faceam baie dimineata iar vremea de afara era oarecum inselatoare), aceasta m-a tinut cam 5-6 zile, dar fara febra, febra musculara, doar un pic dureri in gat cam 1 zi sau doua, in rest imi curgea nasul si aveam dimineata frisoane... in timp ce se termina raceala (adica la vreo 6-7 zile), m-a apucat o diaree acuta care m-a tinut in jur de o saptamana (si aici iarasi as putea sa spun ca poate ca m-a luat de la faptul ca in acea zi dimineata nu am mancat nimic, la pranz am mancat 3 banane si un mar, iar seara doua portii de ciorba de fasole, o portie de mancare de cartofi, apoi niste floricele si bere).ideea este ca m-a tinut foarte mult... intr-adevar nici nu am tinut un regim strict, si nici medicamente nu am luat, dect doua furadolizoane si nu m-a lasat, dupa cam o saptamana am fost la medic si mi-a spus ca as avea enterocolita acuta, mi-a prescris un regim si o reteta si m-am facut mi bine, dar acum m-a luat din nou, in perioada aceasta am avut si stari de anxietate si am slabit si undeva in jur de 2-3kg, pentru ca nu puteam sa ma gandesc decat ca am luat vre-o boala ceva, , , , Doamne fereste. dupa cateva zile a luat-o raceala si pe prietena mea si a tinut-o cam 2 saptamani, dar nici ea nu a avut stari febrile, de transpiratie sau febra musculara, doar ii curgea nasul foarte rau si era infundata in nas si o cam durea in gat dimineata din cauza ca nu putea inspira pe nas.dupa ce a mai lasat-o raceala si ea a inceput sa nu prea mai aibe pofta de mancare (nici inainte nu avea f mult) si a cam durut-o capul in perioada de premesntruatie si menstruatie. am avut si eu o perioada e 2-3 zile in care m-au durut putin picioarele...
Nu stiu ce sa mai fac sunt pur si simplu disperat cat e ziua de lunga nu ma pot gandi decat la asta si tot timpul ma uit pe internet despre BTS, sunt pur si simplu distrus, mi-au trecut prin cap si ganduri de sinucidere... Doamne fereste.
La toti medicii la care am fost au spus sa merg linistit acasa ca astea nu sunt semne de HIV sau BTS si mi-au interzis sa ma mai uit pe internet. cand ma uit pe internet vad exact contrariul.ba ca prezervativul protejeaza numai 70%, ba ca simptomele sunt asemanatoare cu ale mele... iar toti medicii, inclusiv dermatologi la care am fost m-au asigurat chiar ca nici nu tb sa fac vre-un test, chiar si cei de la ARAS m-au asigurat CATEGORIC ca HIV NU se poate lua prin contact sexual PROTEJAT... nu stiu ce sa mai cred, oare nu ii intereseaza de starea pacientilor sau oare chiar e asa, sa nu fie motiv de sperietura...

Va rog mult de tot ajutati-ma si pe mine cu un raspuns,


pur si simplu sunt distrus, ma simt murdar, vinovat, neglijent, prost si orice e mai rau nici noaptea nu mai pot dormi, daca ma doare un pic stodmacul sau ceva caut pe net, daca merg de mai multe ori la baie caut pe net simptome, am inebunit.


Va rog din nou sa ma ajutati si pe mine cu un sfat !

Multumesc mult
10 comentarii
0
31-10-2009, ora 17:47
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Nu te mai simti vinovat, sunt slabiciuni omenesti, se intampla.
ca sa te linistesti, mergi la medicul de familie sa fa-ti un set de analize.
sanatate multa!
0
01-11-2009, ora 22:52
robi111222
Nu este medic/terapeut
robi111222
Buna seara,

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri,

As mai adauga si faptul ca acum 2 zile am fost la medicul dermatolog, s-a uitat la unealta si mi-a zis ca nu am absolut nimic, si ca arata normal, deci nu am de ce sa-mi fac prea mari probleme, mi-a dat insa un set de analize de facut, si ma sperie extraordinar de mult sa le fac ...

Ma puteti sfatui si pe mine, in mod normal, daca pana acum nu am avut decat simptomele specificate anterior, si medicul dermatolog mi-a spus ca nu trebuie sa-mi fac probleme, ca acelea nu sunt simptome de BTS, ar trebui sa ma astept de acum inainte la ceva simptome? sau am scapat ?

imi e frica f f f f mult de HPV si cealalta mai grava cu H, , sunt pur si simplu distrus, dar toti medicii mi-au recomandat si chiar mi-au interzis sa nu ma mai uit pe internet la simptome si alte chestii ca nu fac altceva decat sa dau in paranoia...dar cand ma gandesc ca ceea ce am facut eu o poate afecta si pe prietena mea nu ma face decat sa ma gandesc numai la prostii, inebunesc pe zi ce trece...

Poate ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat.

O zi buna tuturor, si aveti grija de voi !
0
02-11-2009, ora 12:04
Ariadna87
Nu este medic/terapeut
Ariadna87
sper ca asta sa fie O LECTIE ptr tine si ptr toti cei care apeleaza la serviciile murdare ale acestor nenorocite...
sfatul meu este sa-ti faci testele si sa astepti linistit rezultatul ptr ca oricum faptul ca te stresezi nu il schimba cu nimic, din contra iti agraveaza starea sanatatii tale... roaga-te sa primesti iertare ptr aceasta greseala, Dumnezeu e bun si iertator si am vazut ca te caiesti; promite-I si promite-ti si tie insuti ca de acum inainte te vei feri de astfel de persoane si situatii si sfatuieste-ti si prietenii ca sa invete si altii din greseala ta!

linisteste-te si roaga-te ca rezultatul sa fie unul bun...
iti doresc sa ai parte de sanatate!
0
02-11-2009, ora 20:29
robi111222
Nu este medic/terapeut
robi111222
Buna seara,

Multumesc forte mult pentru raspuns,
Asa si fac, si ori de cate ori prind ocazia, plang, ma rog, si merg la biserica pentru a-i promite si jura Bunului Dumnezeu ca nu voi mai face asa ceva, nu imi doresc decat o relatie linistita cu iubita mea si atat in viata asta, am fost un prost si un idiot pt ceea ce am facut, va sfatuiesc pe toti sa nu faceti ceea ce am facut eu, indiferent, nici protejat, nici ne...

Sa dea Bunul Dumnezeu sanatate la toata lumea !

O seara buna tuturor!
0
02-11-2009, ora 20:30
robi111222
Nu este medic/terapeut
robi111222
Si ina ceva, chiar daca suntem tineri, haideti sa mai mergem din cand in cand si pe la Biserica, in casa Donului !
0
03-11-2009, ora 12:35
Ariadna87
Nu este medic/terapeut
Ariadna87
robi, sunt mandra de faptul ca ti-ai constientizat greseala, iar aceasta greseala te-a apropiat si mai mult de Dumnezeu...
este bine sa le dai acum sfaturi altora ca sa nu mai treaca si ei prin ce ai trecut tu; asta chiar a fost o lectie ptr tine din care cred ca ai invatat mult.
sa-ti dea Dumnezeu sanatate!
0
09-11-2009, ora 13:18
Ariadna87
Nu este medic/terapeut
Ariadna87
robi, ti-am trimis un mesaj privat, cred ca nu l-ai vazut...
0
09-11-2009, ora 19:39
robi111222
Nu este medic/terapeut
robi111222
Buna seara, Multumesc mult pentru vorbele dvs. de duh.

As vrea sa imi spuneti si mie, medicii nu raspund pe aceste forumuri ?

Nu stiu cum sa vb cu DL. Mihalache... si as vrea foarte mult...
Am facut un test VDRL + TPHA la 45 de zile si a iesit negativ. Ore mai e cazul sa-l mai fac? simptome nu am avut.

O seara frumoasa tuturor!
0
12-01-2012, ora 00:08
PeU
Nu este medic/terapeut
PeU
robi si pana la urma ai luat doamne feri hiv sau ceva boala ?
0
07-04-2018, ora 15:25
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Buna ziua. În urma cu 4 luni am fost la o chinezoaica prostituată la ea la apartament si am întreținut un sex oral neprotejat si normal protejat. Nu am de unde sa stiu daca are hiv sau alte boli. Înainte de am ma ducea la ea cu 3 h m am ras si m am fost tăiat putin pe testicol. Nu stiu daca rana sa fost prin in alea 3 h. Ok. În luna ianuarie am fost sa mi fac un test hiv care mi a iesit negativ asta fiind după 1 luna si un pic. După 3 luni l am repetat iar si tot negativ mi a iesit 
 Testele au fost hiv 1 2 si elisa ambele negativ. Pe lângă acest test mi am facut si vdrl care a iesit negativ, hepatită b si c test rapid negativ. Analizele de sanatate au iesit toate ok. As putea sta linistit ca nu am nimic ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •