Sex inainte de a-ti veni ciclul vreodata

09-08-2015
Madalina Anto
Nu este medic/terapeut
Madalina Anto
Buna ziua ! Am o problema. Am 15 ani si jumătate si sunt impreuna cu iubitul meu de 2 ani.. De curand ne-am decis ca este timpul potrivit sa facem sex dar eu am o problema deoarece nu mi-a venit ciclul niciodata. Întrebarea mea este daca are vreo legătura daca fac sex acum ?
2 comentarii
0
09-08-2015, ora 23:09
shadowshadow
Nu este medic/terapeut
shadowshadow
Mai bine nu, amana pana dupa prima menstruatie, cel mai devreme. Intre timp poti face o vizita la doctor sa vezi daca e totul in regula cu organismul tau.
0
10-08-2015, ora 17:16
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Din punct de vedere medical nu exista motive care sa spuna nu. Esti insa convinsa ca asta doresti? cunosti ceea ce ar fi bine sa cunosti despre activitatea sexuala, mijloacele de protectie impotriva sarcinii si a bolilor cu transmitere sexuala.
Daca nu ar fi bine sa te documentezi (de preferat si din carti sau discutii cu o persoana ce are experienta in domeniu si nu doar de pe net)

In plus ar fi bine faci vizita la medic recomandata de shadow pentru a vedea daca e totul in regula la nivel hormonal.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul si presiunea sexului la adolescenti
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •