Senzatii puternice explozie vase sanguine in cap

04-03-2010
magos
Nu este medic/terapeut
magos
Buna ziua,

De ceva timp am observat reactii ciudate in urma unor suparari puternice si mult stres. Pe langa vesnica mea durere de cap, acum mai nou am parte de "minunatele" asa zisele explozii de vase sanguine in cap, urmate de dureri si mai puternice de cap.

Dureri de cap, dureri de ochi, anxietate, oboseala continua, si repet, dureri de cap!!!!

Recunosc ca perioada este probabil cea mai plina de stres posibila din viata mea, insa aceste senzatii le-am mai trait, mai demult, insa au trecut de la sine.

Ma sperie totusi, va rog, lamuriti-ma daca cumva trebuie sa ma indrept spre tomografii si alte cele. Ma asteapta si o licenta anul acesta, si imi este efectiv groaza de sentiment... :(
2 comentarii
0
04-03-2010, ora 20:59
magos
Nu este medic/terapeut
magos
Pentru a descrie intr-un fel explozia, este puternica, urmata apoi de o senzatie de caldura ce se intinde pe partea capului care este afectata. Ca si cum s-ar sparge vasul si sangele se intinde in jurul zonei afectate.
0
17-03-2010, ora 11:56
luka anna
Nu este medic/terapeut
luka anna
Buna
am senzatii de ameteli, defapt nu ametesc am doar senzatie si parca capul ami amorteste aproape in fiecare zi din cind in cind, nu ma pot concentra toate analizele mi-au iesit negative.De 3 luni ma confrunt cu problema asta...sa fie pe cale nervoasa? analizele facute CT craniu, glanda tiroida kardio toate negative.ce poate fii? va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.