Senzatii ciudate cu greata si ameteli. Help!

07-02-2008
ramonicame
Nu este medic/terapeut
ramonicame
De timp de o luna am niste senzatii foarte ciudate si stare de rau, in special dimineata si ma tine cam pna la jumatatea zilea. Ma trezesc cu greata si ceva ameteli si stare de fecatie foarte deasa. Aceste senzatii sunt insotite de calduri interioare in zona capului, fata imi este f calda, dar daca imi iau temperatura nu am. Dupa ce termin cu primul scaun si vreau sa plec, incepe senzatia din nou, cu stare de rau generala. Nu stiu de la ce este. Mentionez ca am o gastrita, dar am tratament de o luna jumatate si regim alimentar. Nu stiu daca toate aceste simptome sa fie de la gastrita???
9 comentarii
0
07-02-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Da, simptomele pot fi de la gastrita. Se poate sa aveti si alte afectiuni digestive (ex. parazitoza).
0
01-03-2008, ora 00:00
koss_x_treeme
Nu este medic/terapeut
koss_x_treeme
aceeasi problema o am si eu de vreo 6 luni..Stare generala de rau. scaune frecvente..am facut analizele, mi-au iesit bine, asa a zis medicul, nu stiu ce sa ma mai fac..cum sa scap de greata asta si de starea asta..nu ma doare nimic doar.greata si o stare de rau. oricum ma duc din nou la analize..
0
17-03-2008, ora 00:00
gretaMD
Identitate neconfirmată
gretaMD
Am sa te rog ce tratament medicamentos urmezi pentru gastrita, sau daca urmezi vreun alt tratament medicamentos si care este acesta. -. Sanatate multa.
0
06-04-2008, ora 00:00
kopela
Nu este medic/terapeut
kopela
Buna ziua!as dori si eu sa stiu ce se intampla de ce am mereu senzatia d efoame desi manac normal dupoa maxim o ora am impresia ca nu am mancat nimic si ma ia cu lesin transpir rau si n ma mai pot tine pe picoare tremur etc.de 2 luni am starile astea si numai suport e posibil sa fie bulimie?am 53 de kg la 1.68 inaltine si in 3 luni am slabit 4 kg ai m am ingrasat 3 in perioada foarte scurta ce poate sa fie?
0
11-01-2009, ora 16:34
koss_x_treeme
Nu este medic/terapeut
koss_x_treeme
Revin sa va dau un sfat cred eu util. Dupa ce am luat o groaza de medicamente anti-greata (gen motilium si altele), Antidepresive (gen Coaxil) Daca medicamentatia nu-si face efectul incercati sa va faceti dimineata un suc natural din legume proaspete. Puteti sa va puneti ce va place. Mere verzi banane, cruditati. Mancati in reprize scurte si dese pana intrati la normal. Eu mancam numai porcarii gen snakesuri, fast food (hamburgeri, shaorma) si altele. Nu mai mancati tampenii dastea. Aveti grija ca masa sa fie cat mai naturala. Si nu in ultimul rand faceti o cura de autosugestie si autosugestionati-va pozitiv. Rezultatele o sa va surprinda si pe Dvs cum m-au surprins si pe mine. Aa si inca ceva. Am luat o groaza de medicamente naturiste gen Forever si altele. Eu cred ca sunt intr-o oarecare masura bune dar nu faceti abuz de ele. Cam asta am facut si eu. Sanatate multa !!!
0
01-08-2009, ora 10:54
vichytruta
Nu este medic/terapeut
vichytruta
buna ziua, am si eu o problema : stari de greata frecventa si stari de lesin, ameteli, in general noaptea.
si pe parcursul zilei mai mult stari de greata, tin sa spun ca am ovar polichistic stanga.
0
22-08-2009, ora 22:18
gebi
Nu este medic/terapeut
gebi
aceleasi simtome prezentate de ramonicame le am si eu. Pe langa gastrita sau alte afectiuni digestive, este posibil ca aceste stari sa fie determinate si de o posibila stare de anxietate sau depresie sau poate premenopauza, avand in vedere ca am 43 de ani?
0
24-02-2010, ora 20:42
suzana53
Nu este medic/terapeut
suzana53
Azi, in timp ce veneam spre casa mi-am simtit picioarele tot mai grele...mi-am zis ca e din cauza vremii - iarna e pe duca si apare astenia de primavara. Cand am intrat in casa totul a inceput sa se invarteasca si o vaga senzatie de greata m-a cuprins; mi-am facut un ceai de plante si m-am asezat in pat gandind ca sunt obosita si pana am adormit peretii se invarteau de parca eram in carusel. Dupa ce m-am trezit, cu spatele anchilozat ( spondiloza la toate nivelurile) mergand cu greu la baie, mi-am zis ca greata trebuie sa fie de la felia de paine unsa cu pateu de gasca pe care o mancasem cu trei ceasuri mai devreme( am avut scaune frecvente si sper sa se goleasca intestinul) dar nu inteleg ce e cu ameteala asta ciudata. Daca si maine ma simt la fel ce ma sfatuiti sa fac?
0
28-02-2010, ora 14:39
nosense
Nu este medic/terapeut
nosense
PANCREATITA+HEPATITA+FICATUL+DIABET

Buna nu vreau sa va sperii insa...
matusa mea a murit de pancreatita ce e aia?:)
oa fectiune a ficatului imbolnavit se dopa cu medicamente avea stari de greata d ex cand manam eu stiti voi la torturi crema ei i se facea greata cand veneau sarbatorile ea era balonata tot timpul (54 ani)
niciunul nu stiam ce are la medi nu se ducea e internat nici atat
a facut si hepatita (se rpovoaca de la medicamentele luate incorect)
se doctora singura
Intro seara a manca pastai de falose goi (la borcan)
dupa acre o stare de greata insuportabila a venit salvarea(avea si diabet)
au duso la spital crezand ca se intoarce acasa sanatoasa
a ajuns in tuburi s-a facut toata neagra diabetul ia urcat foarte mutl
pe dinauntru era putreda toata dupa o luna de stat in spital a murit
cauza?
pancreatita ficat
oboseala
ameteli inexplicabile
desi nu simti nimic
fati analize la ficat plus daca esti balonat( fierea e de vina)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.