Senzatie de voma dupa fiecare masa

20-04-2012
ellyse
Nu este medic/terapeut
ellyse
Ma confrunt cu aceasta problema de cativa ani.Dupa ce mananc, chiar cand termin ultima bucata simt o senzatie de voma.Daca merg la baie si ma aplec vomit, dar in general nu fac asta si incerc sa ma abtin, uneori nu reusesc, Mentionez ca nu mi-am provocat niciodata varsaturi, nu sunt si nu am fost bulimica, nu mananc in exces, dar nu doresc sa slabesc sau asa ceva, mi-am facut analize si nu am nimic la stomac.Mananc la 12 un singur fel de mancare, dupamasa fructe sau compot iar la 6 ultima masa salata sau gratare(mananc asa de aproximativ 1 an).Dimineata beau cafea foarte rar mananc lapte cu cereale.Bineinteles mananc si cate o inghetata sau alte mici deserturi, doar k nu in exces, incerc sa mananc mai sanatos, si ma simt bine asa.Nu am dureri de stomac, singurul lucru e ca nu stiu ce sa fac sa imi dispara aceste stari de voma, imi e foarte greu sa ma abtin sa nu vomit.Sper ca nu e din cauza felului in care mananc... Va multumesc anticipat! O zi buna
1 comentarii
0
23-07-2023, ora 17:18
Danutmatei1987
Nu este medic/terapeut
Danutmatei1987
Îmi poți spune care a fost diagnosticul tău? Cam asa pățesc eu...îmi e greata de multe ori..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Voma si diaree - primul ajutor
  •