Senzatie de strangere sau apasare in piept

02-09-2012
vali2
Nu este medic/terapeut
vali2
Buna ziua! Am decis sa apelez la ajutorul acestui site pentru a primi o parere si de aici, deoarece nu stiu ce sa mai cred, care e problema mea. De ceva timp am o senzatie de strangere sau apasare in piept in partea stanga, uneori ma doare si spatele. E foarte neplacut si incomfortabil. Nu ma doare, dar e deranjant si uneori nu pot dormi bine din cauza asta. Am fost la medic, am facut EKG, radiologie la plamani, totul a iesit bine, mi s-a spus ca nu e nicio problema. M-am gandit ca poate e o problema a oaselor, in zona toracica, a sternului, nu stiu. Acum iau calciu cu vitamina D3, incerc sa mananc cat mai multe fructe, legume, am un stil de viata sanatos, nu fumez. Va rog sa ma ajutati cu o parere, multumesc mult.
4 comentarii
0
02-09-2012, ora 16:41
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Daca toate analizele sunt bune, nu ramane decat sa va programati la un medic psihiatru...poate fi vorba de anxietate...
0
02-09-2012, ora 20:39
lagunaalbastra
Nu este medic/terapeut
lagunaalbastra
Nu-i nici de psihiatru..si nici nu te va ajuta vitamina D si calciu, chiar dimpotriva. Nu este nici de cardiolog nici de neurolog. Ceea ce simti este pe fizic, si nicidecum o inchipuire, insa aparatura medicala moderna este mult prea grosoloana pt. a depista astfel de lucruri subtile. Mergi la biorezonanta sau la un medic homeopat.
0
02-09-2012, ora 20:55
vali2
Nu este medic/terapeut
vali2
Si eu m-am gandit sa merg la un medic homeopat. O sa merg.
0
03-09-2012, ora 22:38
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Cunoasteti un cabinet cu testare prin biorezonanta in care sa aveti incredere ? ( in Buc) Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •