Senzatie de inghit limba.

28-12-2011
TomaAndrei
Nu este medic/terapeut
TomaAndrei
Salut tuturor.In primul rand ma numesc Toma Andrei si am 16 ani si 8zile.Pe 16 Decembrie cred, am facut o cadere de calciu.Simteam ca am un nod in gat, si cand incercam sa inghit saliva aveam impresia ca imi inghit si limba.I-am spus mamei mele, mi-a dat calciu si ma linistit.Iar de atunci seara, inainte sa ma pun in pat la culcare cand incerc sa inghit limba am senzatia ca imi inghit limba(Dar asta nu se intampla, e doar o senzatie urata).Pana acum nu aveam aceasta senzatie si mi-e frica ca poate o sa se intample ceva.Ma scuzati daca nu am postat unde trebuie, sunt nou si nu am gasit o categorie care sa se potriveasca mai bine cu problema mea.Multumesc!
3 comentarii
0
29-12-2011, ora 13:35
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Poate ai o inflamatie in gat. Mergi la un consult ORL si vorbeste cu doctorul.
Nu te mai tot stresa atat cu inghititul limbii. Dupa cum spui tu, este doar o senzatie. Vezi ce spune medicul ORL.
Vorbeste cu mama ta sa faca o programare la medic sau mergi singur, daca ai medic de familie sa iti dea o trimitere la ORL.
0
29-12-2011, ora 18:57
TomaAndrei
Nu este medic/terapeut
TomaAndrei
Multumesc frumos pentru raspuns.Nu ma mai gandesc la problema asta si chiar ma simt mai bine.Daca tot nu va trece ma voi duce la medic.Iti multumesc inca odata pentru raspuns!An nou fericit:*!
0
30-12-2011, ora 00:13
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Un An Nou Fericit si multa sanatate iti doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •