Senzatie de furnicaturi si moleseala a membrelor

01-08-2015
Cappadonna
Nu este medic/terapeut
Cappadonna
Buna ziua, acum 2 saptamani am terminat tratamentul de fizioterapie cu ultrasunete si electro, de atunci imi simt membrele superioare destul de molesite parca am si anumite intepaturi, la fel si la picioare insa parca nu prea intense...mentionez ca inainte de aceste sedinte nu am avut simptome de genul asta.Cate odata parca simt o arsura pe antebrat dupa ce il sprijin pe birou si scriu.Ce nu inteleg eu este de ce nu am aceste simptome si noaptea cand dorm, atunci nimic nu imi amorteste si ma trezesc ok dimineata, dupa ce ma instalez la calculator incepe calvarul, o fi in mintea mea?Am si niste intepaturi pe diferite parti ale capului care s-au mai ameliorat dupa (masaj, kineto, electro si ultrasunete).E drept ca eu imi cam descoper de cand a decedat tatal meu acum jumatate de an tot felul de boli si imi fac fel si fel de griji.Am 30 de ani, am o cervicartroza pentru care am si facut sedinte timp de 10 zile, un medic imi spune ca am boala Ebstein altul imi spune ca nici vorba de asa ceva eu facand si mult sport in tinerete.Apa nu beau destul de mult maxim 1 litru pe zi poate si mai putin, alimentatie alandala cand imi vine foamea, petrec peste 12 ore la birou/calculator.Am o greutate de 92 kg la inaltimea de 172 cm.

Va rog frumos sa imi raspunda un doctor!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.