Senzatie de durere discomfort in zona testiculelor

08-01-2014
_Marmota_
Nu este medic/terapeut
_Marmota_
Buna ziua! Daca imi permiteti, va deranjez cu 2 mici probleme.
Prima dintre ele (care de o perioada incoace n-am mai avut-o) isi are radacinile in urma cu doi ani (mai mult sau mai putin).
Se intampla ca uneori cand ma duceam la baie, dupa ce terminam si eventual trebuia sa (scutazi expresia) scutur penisul, mi se punea ca o specie de carcel in zona testicolelor. Era o durere destul de puternica, care dura cateva secunde, apoi disparea. Alteori ma mai lovea aceeasi durere si pe nepusa masa, ca de exemplu cand stateam in picioare fara sa fac nimic.
Oricum, din diverse motive n-am reusit sa merg la doctor, si m-am gandit ca e vreo vena care se suceste si imi cauzeaza dureri.
Cum spuneam si la inceput, am cateva luni bune de cand nu m-am mai lovit de problema aia.
Acum insa am altceva, si anume ca am o senzatie de durere usoara / discomfort in zona testicolelor. Nu reusesc sa-mi dau seama daca sunt testicolele, sau alt tesut in zona lor, sau poate chiar prostata.
Am pipait testiculele, si nu par a fi noduli de nici un fel pe nici unul dintre ei.
Totusi, durerea ca s-o numesc asa, este prezenta in toata zona respectiva, e ca si cum ar fi presiune inauntru.

De altfel mentionez ca in timpul actului sexual nu am nici un fel de discomfort, ma simt cat se poate de normal.
Daca in schimb ma masturbez, cand ejaculez simt o durere usoara in zona testicolelor.

In seara asta oricum ma duc la medic, dar vreau sa cer o parere si aici, poate cineva s-a mai lovit de asa ceva.
Multumesc anticipat!

P.S - In cazul in care nu este vizibil pe profilul meu, am 23 de ani.
4 comentarii
0
08-01-2014, ora 14:44
prozac
Nu este medic/terapeut
prozac
Mergi la medic, urgent.
0
08-03-2014, ora 09:33
arthur88
Nu este medic/terapeut
arthur88
Buna!si ce ti-a zis medicul sau ce tia prescris?la mine e cam aceeeasi problema in jur de o luna, insa am fost la medic si mia zis ca de la supraexcitare, insa tratamentul nu a ajutat..astept ziua de luni sa plec iar la un control urologic.
0
08-03-2014, ora 11:58
_Marmota_
Nu este medic/terapeut
_Marmota_
Medicul mi-a spus ca n-am nimic, totul este in regula. O.o
0
24-08-2020, ora 22:05
geo9125
Nu este medic/terapeut
geo9125
Salut! Cum ai rezolvat problema cu cârcei? Ai mai avut episoade?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: