Senzatie de discomfort in zona atei, fara alte simptome

15-05-2010
cretZul
Nu este medic/terapeut
cretZul
Buna ziua! De ceva timp am inceput sa simt un anumit discomfort in zona atei in timp ce fac sex. Am observat de altfel ca dupa contactul sexual zona respectiva se inflameaza si devine foarte sensibila la atingere. De altfel zona respectiva este rosie iar ata pare mai mereu putin inflamata. Uneori, durerea poate fi intepatoare si aproape insuportabila (in general cand zona se inflameaza), alteori poate fi doar neplacuta dar suportabila. Alte simptome precum scurgeri sau vreun miros neplacut nu exista, totul arata perfect normal, zona atei fiind singura problema. Am incercat un tratament cu Nidoflor crema, de doua ori pe zi, la sugestia unui prieten dar nu a dat roade timp de o saptamana, asa ca am renuntat la el.

Tin sa mentionez ca mi-am inceput viata sexuala in urma cu 6 ani, iar ata pana acum nu mi s-a rupt. Ma gandesc sa nu fie o problema chiar asta, si mi s-a recomandat un chirurg de catre niste cunoscuti, insa sunt putin speriat de operatii in general.

As dori sa stiu daca problema mea se poate rezolva si in alt fel, sau este absolut necesar sa ma consult cu un chirurg. Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
15-05-2010, ora 02:06
cretZul
Nu este medic/terapeut
cretZul
Am uitat sa mentionez, nu am alte probleme de genul fimozei sau ceva, penisul se decaloteaza complet, doar ca ata ramane si se simte rigida la atingere, oferind tot la atingere si un discomfort. E o problema destul de apasatoare, v-as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta pentru ca momentan sexul pentru mine este un chin...
0
06-06-2010, ora 21:14
cretZul
Nu este medic/terapeut
cretZul
Ok, deci nu are nimeni idee ce ar putea fi ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.