Senzatie de ceva in gat.

28-06-2013
Cristina0708
Nu este medic/terapeut
Cristina0708
De ceva timp am o senzatie de ceva in gat, ca si cum ar fi o mica bila. Nu ma doare, dar imi da tendinta de a inghiti foarte des. De mult timp am impresia de inflare a migdalelor linguale, dar nu ma dor, ceea ce nu m-a grabit sa merg la medic. bineinteles ca ma uit cu oglinda si imi bag degetele pe gat si simt niste unflaturi proeminente, mai mult decat altele. De asemenea am o mica umflatura in cerul gurii, care nu e durerosa, dar o simt cu limba. Sincer, au cam inceput sa ma sperie toate aceste lucruri. Ce poate fi? Sa ma gandesc la ce e mai rau?
4 comentarii
0
29-06-2013, ora 06:36
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Dacă ajută, gândiţi-vă, dar eu aş merge înainte la un control, iar chiar dacă aş primi un diagnostic n-ar fi capăt de drum şi aş lăsa lucrurile să decurgă de la sine. Online nimeni nu vă poate evalua.
0
29-06-2013, ora 23:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cristina... cand intri pe un forum... Nu citesti ce mai e postat din 2007 incoace?
ai raspuns la intrebare acolo
0
30-06-2013, ora 01:42
Cristina0708
Nu este medic/terapeut
Cristina0708
am citit, nu stiu ce sa zic... eu nu simt durere si nici probleme cu dantura nu am si nici nu am suferit operatii de scoatere a amigdalelor sau altele. As dori sa va intreb care ar putea fi cauza in cazul meu... doream un sfat... orice, macar o idee inainte de a merge la un control.
0
01-07-2013, ora 09:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
99% dinprobnelmele faringelui sunt legate de REfluxul gastric, alimentatia gresita ( acid, citric, , s, a care irita faringele !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •