Senzatie de arsura puternica in spatele gatului si umeri

05-06-2015
ioana_2785
Nu este medic/terapeut
ioana_2785
De cateva saptamani am observat niste simptome ciudate.
Am o senzatie de arsura puternica in spatele gatului si pe umeri, care nici nu s-a agravat dar nici nu a disparut.
Ma doare si partea de jos a spatelui (problema mai veche, probabil din cauza greutatilor ridicate, si coloana imi este deformata, mi s-a spus, in urma unor raze pe care le-am facut la plamani. mi s-a recomandat sa nu ridic greutati ca sa nu agravez problema)
Senzatia de arsura e relativ noua si nu am observat nici o roseata sau alergie in locul respectiv (doar se simte ca o alergie si roseata)
avem un caine (golden retriever) in varsta si nu se poate urca singur in masina. isi pune labutele din fata in masina si trebuie sa ridicam partea din spate. are aprox. 40 kg. cand l-am ridicat in masina am simtit ca mi-am fortat spatele putin.
ce poate sa fie ? ar trebui sa imi fac griji ? si se poate remedia situatia ?
e foarte neplacut si am extrem de mult discomfort din cauza arsurii.
sunt femeie, am 30 de ani si 47 kg.
multumesc, orice sfat ar fi apreciat...
multumesc, ioana
3 comentarii
0
15-06-2015, ora 15:21
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Aceste simptome raspund la tratament antiinflamator obisnuit?
0
19-07-2015, ora 15:35
Ileana83
Nu este medic/terapeut
Ileana83
Buna am şi eu o problema cu senzătiile de arsuri de 5 ani tot pe umeri in spate la gât în plus le am şi pe corp îmi dispar şi apar în altă parte a corpului pe lângă asta mă confrunt cu usturimi de gingii fără cauze stomatologice dureri de spate nu am numai de amorţeală.
Dacă ai aflat ceva te rog să mă contactezi.
0
26-01-2019, ora 15:33
Eu.
Nu este medic/terapeut
Eu.
Buna ziua, am aceleasi simptome in afara de usturimi la gingii, daca ati gasit remediul sau diagnosticul va rog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere acută după căderea pe umăr - leziuni posibile
  •