Senzatie de ' strangere' deasupra ochiului stang

21-12-2015
caimac.laurentiu
Nu este medic/terapeut
caimac.laurentiu
Buna, ma Numesc Laurentiu si am aproape in permanenta o senzatie de strangere, apasare nu stiu sigur cum sa o descriu, uneori parca mi se misca pe sub piele, am aceasta senzatie de mai bine de un an, alte simptome ar fii nas infundat permanent din cauza asta eu respir mai greu, sau asa mi se pare, si la incheietura mainii stangi cand o misc se aude o pocnitura ca si cum as as avea un zgarci, noapte cand ma pun in pat parca am palpitatiile inimii mai tari, la inceput cand or aparut simptomele m'am simtit o perioda foarte rau, aveam acele palpitatii cand ajungeam acasa de la servici si ma puneam in pat, de atunci imi controlez palpitatiile cu betablocante, de atunci m'am lasat si de cafea si de tigari, tin sa va spun ca am simptomele de cand o dat caldura in vara
2 comentarii
0
21-12-2015, ora 16:33
caimac.laurentiu
Nu este medic/terapeut
caimac.laurentiu
Senzatia aceea in partea stanga a capului poate fii si de la o lovitura?, pentru ca in aceea perioada m'am lovit de coltul peretelui in arcada si a fost destul de adanca rana, nu m-am dus la spital pentru ca am oprit repede sangerarea si rana sa vindecat normal si destul de repede si nu avut nici dureri mari, usore pe parcursul vindecarii
0
27-12-2015, ora 19:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ai probleme diferite care nu se leaga una de alta.
Pentru treaba cu palpitatiile fa un consult amanuntit la cardiolog urmat de un test de anxietate. Poate fi ceva pe fond nervos, o somatizare a unei afectiuni care se numeste anxietate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.