Senzatie continua de urinare de mai bine de o luna fara rezultat! | Forumul Medical ROmedic

Senzatie continua de urinare de mai bine de o luna fara rezultat!

15-12-2013
Petruts
Nu este medic/terapeut
Petruts
Buna seara!Cu 2 saptamani in urma am mai scris aici pe forum despre problema aceasta.In urma cu 1 luna, am inceput sa urinez des si aveam senzatie continua de urinareNu am usturimi la urinare, nu ma dor rinichii, cand urinez, urinez in cantitate normala(nu urinez putin), nu am dureri la ejaculare, etc..Am fost la medicul de familie, mi a dat tratament antibiotic si ceai diurosept(4 cani pe zi, care il beau si acum), am revenit la el sa mi schimbe antibioticul(am facut un fel de reactie adversa), dupa cateva zile, am terminat si noul tratament insa simptomele persistau, Am decis sa mi fac niste analize la sange si la urina(Ex.sumar urina si Urocultura).Analizele la sange cat si cele la urina toate au iesit bune.Nu este vorba de nici o infectie urinara.Am facut si un ecograf, prostata este ok, vezica urinara din pacate era in semirepletie iar la rinichi medicul mi a zis ca am nisip.Tot acest medic de la ecograf, mi a zis ca s ar putea si de la frig sa am aceasta senzatie.Am 22 de ani iar pana acum n-am mai avut probleme de genul, deci nu prea as crede ca de la frig.Eu sunt destul de confuz, adica aceasta problema imi creeaza disconfort, imi afecteaza modul de viata, sunt tot timpul stresat ca trebuie sa urinez si trebuie sa gasesc o toaleta, cum procedez daca ma aflu intr-un mijloc de transport si nu exista o toaleta, etc.Ce imi recomandati sa fac?Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: