Senzatie ARSURA LA CAP

06-10-2014
carmenik87
Nu este medic/terapeut
carmenik87
Buna, sunt Carmen, si am 24 ani.Am ajuns in acel punct disperat, in care intreb pe forum, daca stie cineva ce reprezinta aceste simptome, deoarece de 2 saptamani stau numai prin spitale, si nimeni nu are un diagnostic, nimeni nu ma ajuta.De acum 2 saptamani, dupa o criza biliara/renala, medicii nu stiu ce a reprezentat acea durere de burta, simt o arsura(fierbinteala) in partea stanga a capului, care se coboara in tot corpul.Aceasta fierbinteala la cap este insotita uneori si de frisoane+stare de voma. Am luat toate analgezicele posbilie, dar nimic nu isi face efectul.Dupa examenul CT, s-ar fi descoperit ca este o sinuzita.Un medic de la ORL mi-a recomandat sa i-au antibiotic Tavanic, dar dupa cateva zile nu vad nici o modificare, ci mai mult agravare a situatie, aceasta fierbinteala la cap fiind acum continua.Tin sa mentionez ca am fost pana acum la chirug, reumatolog, gastroenterolog, medic internist, neurolog, orl, dar fara rezultat.Unde as putea sa ma duc, sa ma ajute cineva cu un diagnostic?
5 comentarii
0
06-10-2014, ora 11:50
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Mai mult ca sigur e un inceput de anxietate sau ceva mai serios ! Consultati si un psihiatru !
0
09-10-2014, ora 10:11
carmenik87
Nu este medic/terapeut
carmenik87
Multumesc Stevens. Am fost la psihiatru, si mi-a zis ca aceasta problema este de natura neurologica. Am fost la neurolog si mi-a zis ca este necesar sa merg la ORL. Am fost la ORL si mi-a zis sa merg la neurolog:)..Bine, bine...si eu cum raman?Este incredibil ce indiferenta exista la noi.
0
09-10-2014, ora 11:54
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Buna ! In cazul asta cel mai corect este sa incerci direct 1-2 pastile dintr-un anxiolitic (medazepam, lorazepam, alprazolam..), orice poate farmacista sa iti dea ! Daca simptomele se amelioreaza inseamna ca este (si) cauza psihica !
0
10-10-2014, ora 17:15
George Radu
Nu este medic/terapeut
George Radu
Cred ca cel mai bine era, parerea mea, sa mergi direct la neurolog !! Cu atat mai mult daca nu ai probleme personale in viata care sa-ti afecteze partea psihica !! Un bun medic este d/nul prof. dr. Mircea Gorgan de la spitalul Bagdasar Arseni !! Din experienta proprie, dansul se ocupa cu adevarat de fiecare pacient ! Asa se intampla din pacate in tara noastra, si cu atat mai mult in orasele mici, nu-si mai dau interesul absolut deloc !! Multa sanatate !!
0
17-10-2014, ora 09:38
carmenik87
Nu este medic/terapeut
carmenik87
Am fost din nou la neurolog, si mi-a zis ca ar fi o problema legata de coloana. Acum iau un nou tratament, astept sa vad daca are efect. Sincer prefer sa mor direct, sau sa stau acasa cu analgezice, decat sa mai ajung pe mana medicilor.Nu ma indoiesc ca sunt si medici buni, dar eu in SV, inca nu am cunoscut.Muream acolo la urgente de durere, si medicul zicea, 'stai acolo, nu ai nimic, esti tanara' Si nu inteleg de ce toti medicii vorbesc atat de urat, se tipa, se simt cumva deranjati?Sunt dezamagita ca am ajuns sa cunosc astfel de oameni, care nu au inima.
Va multumesc pentru timpul acordat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cap si gat
  •