Sensibilitate la cald.Infectie la radacina dintelui

02-12-2009
flordevi
Nu este medic/terapeut
flordevi
In urma cu 4 luni am facut puroi la dintele din fata (22) iar stomatologul mi-a scos nervul iar dupa 3 sedinte de tratament mi-a inchis canalul insa durerea nu-mi disparuse complet. Dupa o saptamana am avut imipresia ca mi-a trecut insa la putin timp am observat ca am o sensibilitate foarte mare la cald.Am facut radiografie iar medicul stomatolog mi-a spus ca nu se vede nimic in neregula iar daca durerea persista trebuie sa recurg la rezectie apicala. V-as ruga sa-mi spuneti cat de sigura este aceasta metoda si daca pot surveni complicatii. Este indicat sa fac cat mai repede interventia? (au trecut deja 4 luni)Adevarul este ca simt ca imi zvacneste iar cald nu suport deloc sa beau. Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns. Ce ar trebui sa fac? Adevarul e ca mi-e cam teama de operatie. Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul