Secretie alba, galbuie

07-02-2015
AnnaMariia20
Nu este medic/terapeut
AnnaMariia20
Buna. Am 20 de ani, si de cativa ani, am o secretie alba/galbuie mereu ( in fiecare zi ), uneori chiar si miroase. Tin sa mentionez ca am fost acum aproape 2 ani la control ginecologic, am luat niste ovule dar nu mi-a trecut. Aceasta secretie vine acompaniata uneori si de mancarimi. Nu am dureri sau alte chestii. Doar secretia, si uneori mancarimi. Nu folosesc tot felul de geluri pt zona intima, decat simpla igiena cu apa. Am avut o perioada cand am folosit absorbante zi de zi, pt ca nu suportam sa am mereu chilotul ud. Iar acum nu stiu ce sa fac, am citit eu tot felul de chestii pe internet care nu mi-au prea placut. Si as dorii o parere, daca se poate.
Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
07-02-2015, ora 17:32
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna seara,

Simptomele pe care le prezentati sunt sugestive mai probabil pentru candidoza (infectie cu o ciuperca- candida) in sfera genitala. Pentru precizarea
diagnosticului se poate face un examen de laborator al secretiei. Se poate trata si
cu medicamente naturale- homeopate, gemoterapice, dar e nevoie pentru aceasta de un
consult personal, individualizat, efectuat de un medic cu competenta in domeniu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •