Secretii vaginale, posibila vaginita

12-01-2008
mari91
Nu este medic/terapeut
mari91
Buna,
am avut ocazia sa dau de un diagnosic pt starea mea datorita siteului, aceasta fiind Vaginita Bacteriana. Datorita simtomelor... acesta sper ca ar fi si diagnosticul. Nu am avut ocazia sa merg la un control medical din cauza relatiei cu parintii. Am avut contact sexual dar nu des pt ca era f dureros, la inceput crezand ca este normal. Am aceasta stare de cam 2 ani si as vrea sa merg la un control genital dar fara sa fiu acompaniata de parinti. As vrea sa stiu daca ma aflu in pericol datorita bolii si sa mentionez si doua hemoragii, sau le pot spune doar secretii deoarece nu era vorba de mult sange.

Va Multumesc.
2 comentarii
0
12-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o infectie vaginala care dureaza cam 2 ani de zile!!!???
Nu e nimic bun in asta! Cu siguranta o sa.ti marchee veata ta ca femeie si ca mama!
Este vital sa mergi la un consult ginecologic.
Poti si fara parinti si fara bilet de trimitere de la med, de familie CONTRACOST
0
22-07-2009, ora 23:46
crinu
Nu este medic/terapeut
crinu
buna seara!de cateva zile am o secretie vaginala apoasa de culoare alba, cu un miros un pic ciudat!!inca nu am fost la medic, si imi este frica sa nu fie cv grav!ati putea sa ma ajutati dumneavoastra cu un sfat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaginita în timpul sarcinii - cauze, simptome, tratament
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Vulvovaginita și microbiomul: o revizuire a studiilor concentrate asupra tratamentului infecțiilor acute și recurente
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •