Secretii branzoase si urat mirositoare

10-12-2009
lisa79
Nu este medic/terapeut
lisa79
Mi-au aparut in sracina, cand am intrebat-o pe D-na doctor de ele mi-a zis ca e rinita in sarcina si ca voi scapa de acest mic deranj dupa ce nasc, eee...am nascut...acum 11 luni si tot le mai am. problema e ca nimeni nu pricepe ce am.
a inceput sa ma deranjeze in gat ca si cum mi-ar fi ramas ceva acolo, trebuie sa ma chinui, ca si cum m-as forta sa vomit, sa imi iasa bucatele mici, albe care intre degete se farama si miros ingrozitor. am fost la medic, la ORL, s-a uitat cu luminia aia in gatul meu si mi-a zis ca e curat.booon. am fost la boli infectioase, in Cluj si am cerut ceva inca care sa scuip...mi-a dat...si am scuipat aceste chestii mici si alb-galbui. mi-a zis clar ca e infectie, rezultatul serratia.boon, fac tratamentul si nik...tot acolo sunt. ce sa fac??? nu cred ca e serratia, de unde sa o am???ce sa fac???
va multumesc!!!
7 comentarii
0
10-12-2009, ora 08:11
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. faceti o radiografie SAF.
2. O secretie nazala + antibiograma
trimiti rezultatul pe mail
0
10-12-2009, ora 16:14
lisa79
Nu este medic/terapeut
lisa79
Multumesc mult de raspuns.
eu sunt pelcata din tara si cu astia pe aici nu ma prea inteleg. cand am azi vara in Romania, mii-am afcut analizele.
imi spuneti mai exact ce inseamna SAF??
va multumesc!
0
11-12-2009, ora 08:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Radiografie.. Sinus Anterior Fata
0
13-12-2009, ora 12:01
cacara
Nu este medic/terapeut
cacara
lisa, aceeasi problema o am si eu, si sunt disperata.parca as avea o gramada de gunoi menajer in gat.tot asa mi se rup si mie bucatele de alea din gat si daca le sfaram intre degete miros ingrozitor.spune-mi si mie ce ai facut te rog din suflet.nu mai suport mirosul ala si nu ma mai suport nici pe mine.
.
0
13-12-2009, ora 12:08
cacara
Nu este medic/terapeut
cacara
Domnule doctor, va rog si pe dumneavoastra sa-mi spuneti ce sa fac ca nu mai suport acest lucru.ca si lisa 79 am aceeasi problema.imi miroase ingrozito respiratia si gura si daca apuc sa tusesc, mi se rup niste chestii din gat, pe care daca le faram, miros ingrozitor de urat.simt ca-mi ies si ca se rup, de undeva din gat, dar acelasi miros il simt si in nas.va rog sa ma ajutati domnule doctor.amsi o rinita de cativa ani buni.inainte ma simteam rau, nas infundat, secretii apoase, si tot felul de lucruri de genul acesta.acum parca dintr-o data au disparut aceste simptome, dar a aparut ceea ce va spun.in gat nu am mai racit de cativa ani buni, si pot sa mananc si gheata, ca tot nu ma doare gatul.atunci de unde mizeria aceasta din gatul meu???pentru domnul doctor FLUERARU VALERIU
0
13-12-2009, ora 21:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
deasemenea ( fata de ce am scris in mesajul anterior) poti sa faci o poza cu amigdalele tale si trimite pe mail
0
16-06-2019, ora 12:32
Mell Matteo
Nu este medic/terapeut
Mell Matteo
Ma bucur ca in sfarsit am dat de persoane care au aceiasi problema ca si mine, intotdeauna am dat vina pe tigari crezand ca e pe baza gudronului adunat in timp in caile respiratorii...situatia ma irita enorm dat fiind faptul ca nu stiam sigur de la ce se creeaza aceste bucati albe care emana mirosul acela dezgustator.! Domnule doctor, sa inteleg ca nu e din cauza ca sunt fumator?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Pacienții diagnosticați cu rinită alergică prezintă un risc mai scăzut de parodontoză
  •