Secretie vaginala Anormala!

14-09-2011
RominaK
Nu este medic/terapeut
RominaK
Dupa cateva zile de la menstruatie am inceput sa am secretii vaginale de culoare maronie si nu stiu care ar putea fi cauza.La inceput ma gandeam ca s-ar putea sa fie din cauza tampoanelor interne (aveam o oarecare senzatie de disconfort cand le schimbam).De asemenea am avut contact sexual in timpul menstruatiei si la sfarsitul contactului aveam sezatie de usturime.Alt lucru pe care probabil ar trebui sa il stiti este faptul ca eu am facut doua luni pauza de la anticonceptionale si cand am reinceput sa le iau prima pastila am luat-o in prima zi de ciclu asa cum spuneau indicatiile din prospect. Va rog mi.ati putea spune ce se intampla??!!
2 comentarii
0
14-09-2011, ora 21:40
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Tampoanele interne sunt de vina. S-ar putea sa ai o rana de la ele, pentru ca absorb si ce este folositor din vagin, nu doar sangele. Sfatul meu este sa mergi la medic pentru un consult si un test. Nu este deloc dureros, doar sa lasi burtica moale, sa nu stai incordata. Nu mai amana, sa nu te trezesti cu ceva mult mai urat. Si nu te spala intravaginal cu 48 de ore inainte de a merge la medic.
0
14-09-2011, ora 23:53
RominaK
Nu este medic/terapeut
RominaK
Multumesc mult pentru raspuns!
M-am mai linistit ca nu e vorba de sarcina sau altceva mai complicat, oricum o sa merg la medic pentru siguranta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.