Secretie si urina urat mirositoare, dureri ale ovarelor

28-05-2014
Ssaannddaa
Nu este medic/terapeut
Ssaannddaa
Secretia vaginala albicioasa, cu miros neplacut o am de aprox 5 ani. Cateodata era insotita si de usturimi la urinare, dar treceau de la sine. In momentul de fata nu le am, am doar secretia albicioasa care imi da batai de cap in fiecare zi, din cauza disconfortului ce il produce si al mirosului urat ce il emana.
Sunt casatorita de 10 luni si dupa aprox 3 luni de la nunta am inceput sa am dureri ale ovarelor in timpul actului sexual. La inceput ma durea ovarul drept, acum parca s-a mutat pe ovarul stang durerea. Tin sa amintesc si faptul ca o durere mai usoara a ovarelor o simt si in timpul zilei, cand fac un efort, cand imi incord zona abdominala, cateodata chiar si cand merg.
De aprox 3 luni imi miroase urina urat, cateodata insuportabil de urat. In dimineata aceasta a mirosit atat de rau si de puternic, incat m-am speriat tare si am inceput sa caut pe net indicatii si tratamente.
Ajutati ma, va rog. Nu stiu despre ce afectiuni este vb si, evident, nici ce tratament sa fac.
Va multumesc!
2 comentarii
0
02-06-2014, ora 09:22
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar un consult ginecologic, un examen de secretie vaginala si un examen de urina pentru a putea pune un diagnostic. In urma analizelor se pot vedea anumite rezultate.

O zi placuta!
0
02-06-2014, ora 12:21
Ssaannddaa
Nu este medic/terapeut
Ssaannddaa
Multumesc, asa am sa fac.
O zi frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Crampe la ovare - ce ar putea fi
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •