Secretie maronie la 2 zile de la contactul sexual! AJUTOR, VA ROG!

27-02-2013
dddd1910
Nu este medic/terapeut
dddd1910
Buna ziua! Va rog din suflet sa ma ajutati si sa cititi mesajul meu! Iau anticonceptionale Artizia (aceasta fiind a treia luna in care iau dupa o pauza de 3-4 luni) si am avut contact sexual cu partenerul meu timp de 2 saptamani (el este plecat in straintate si vine putin in tara). In penultima zi, zona incepuse sa se umfle si sa ma doara, ba chiar poate sa ma si usture putin. A doua zi, am avut contact sexual cu partenerul meu, desi ma durea/ustura. A treia zi, dimineata, m-am trezit cu o secretie galbena, un miros nu atat de intepator, abia se simtea. Mentionez ca acum un an am fost la ginecolog si mi-a iesit ca am candidoza. A patra zi, secretia a devenit foarte abundenta, iar mancarimile erau ingrozitoare. M-am spalat cu apa si bicarbonat + crema canesten la exterior. Oarecum s-au mai ameliorat. Problema este ca din acea secretie galbena, seara a devenit ceva rozaliu, aproape ca sangele (amestecat cu secretia). Astazi, secretia mea se observa a fi galbena (si maronie pe tampon + ca este abundenta). Ma sperie foarte tare. Ce poate fi? Ajutati-ma, va rog. Mancarimi exista, dar s-au mai diminuat... MULTUMESC!
1 comentarii
0
05-03-2013, ora 11:15
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

In cazul dumneavoastra iritatia si infectiile de la nivelul organelor genitale nu poate fi pusa datorita medicamentelor contraceptive. Va recomandam sa va faceti examenul secretiei, testul Chlamydia, testul Babes Papanicolau dar de asemenea va recomandam sa consultati si un medic ginecologic care va pot ajuta la gasirea unui diagnostic precis.

O zi excelenta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •