Secretie maronie... va rog sa imi raspundeti

18-10-2008
bea333
Nu este medic/terapeut
bea333
De 6 luni iau anticonceptionalele Yasmin si luna trecuta am uitat sa iau o pastila (MAI MULT DE 12 ORE) asa k am procedat asa cum scrie pe prospect...nu am mai facut pauza si am inceput o noua tableta. In ultima saptamana am inceput sa am scurgeri maronii zilnice in forma de cheaguri. In momentul in care am terminat si aceasta folie mi s-au oprit scurgerile maro dar au inceput sa fie galbene. Si in loc sa am menstruatie am o zi scurgeri maro...o zi scurgeri galbene. Va rog spuneti-mi care este problema. Va multumesc mult
1 comentarii
0
05-11-2008, ora 11:17
Reaction
Nu este medic/terapeut
Reaction
Si eu folosesc Yasmin de vreo 2 ani. Scurgerile maronii (is un fel de ciclu) deoarece ai "stopat" procesul natural al perioadei de menstruatie (posibil sa mai ai scurgeri maronii pe viitor, pana se obisnuieste organismul cu Yasmin). Cat despre scurgerile alea galbene...nu stiu ce sa zic, pentru alea ar trebui sa consulti un ginecolog, sigur ai ceva infectie care trebuie tratata (posibil candida). Nu mai sta asa, dute la ginecolog, deoarece cu cat amani mai mult tratarea unei infectii, cu atat se va trata mai greu. Nu mai uita sa iei tablete, trebuie sa le iei regulat si de preferat la aceasi ora, eventual pune-ti o alarma pe mobil care sa-ti reaminteasca.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.