Secretie la nivelul penisului

17-02-2015
Cristianstt
Nu este medic/terapeut
Cristianstt
Buna ziua, scriu aici pentru ca sunt foarte speriat de problema mea. Dimineata inainte de munca am observat o pata pe chiloti de culoare galbena, impreuna cu o iritatie de toata frumusetea pe gland.Tin sa precizez ca nu simt nicio urma de usturime in momentul urinarii, nu am alte simptome.Am tot citit pe diverse bloguri ce as putea avea si tiind sa nu cred ca am gonoree. Apreciez orice sfat, va multimesc
2 comentarii
0
19-02-2015, ora 07:54
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Daca aceste secretii persista este necesara vizita la un medic internist pentru a va recomanda o anumita specialitate in vederea rezolvarii situatiei.

O zi placuta!
0
19-02-2015, ora 17:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Cristianstt

In principiu partenera de la care ati luat aceasta bts (boala cu transmitere sexuala) trebuia sa mearga la ginecolog, sa isi faca testul secretiei, sa afle ce boala are si sa ceara tratament pt ea si dv.
Ambii parteneri trebuie sa faca tratament, rastimp in care sunt interzise relatiile sexuale.

Daca nu se poate si ea nu va zice ce are trebuie sa sunati la medicul de familie, sa va programati pt trimitere Dermatologie si sa mergeti sa va vada un medic dermatolog pentru consult si tratament.

Va trimit mesaj pe Privat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •